Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil Cihazlar
  4. »
  5. 2021’in Hızla Büyüyen Akıllı Telefon Şirketi Belli Oldu

2021’in Hızla Büyüyen Akıllı Telefon Şirketi Belli Oldu

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
10 0

Strategy Analytics, Avrupa pazarında  bu yıl hızla büyüyen akıllı telefon şirketini duyurdu. 

Son dönemlerde yaşanan küresel çip krizinden dolayı etkilenen akıllı telefon sektöründe yavaş yavaş toparlanmalar başladı. Bu toparlanmalar ile  telefon sektöründeki sevkiyatlar pandemi öncesi seviyelere yaklaşırken, geçtiğimiz yıl bu alanda 5 yıl aradan sonra ilk kez büyüme kaydedildi.

Raporla kamuoyuna sunan Strategy Analytics, 2021 yılında hızla büyüyen akıllı telefon şirketini duyurdu.

2021’in en hızlı büyüyen akıllı telefon şirketi Realme oldu!

Raporla bu yılın en hızlı büyüyen akıllı telefon şirketini duyuran Strategy Analytics, 2021 Avrupa pazarında  hızlı büyüyen akıllı telefon markası Realme oldu. Oppo’nun alt markası olarak faaliyete başlayan marka, bu yıl büyük ölçüde sektördeki aktifliğini artırdı. Çinli şirket, Avrupa pazarına 2019 yılında giriş yapmasına rağmen geçtiğimiz yıl yüzde 548 büyüme kaydetti. Öte yandan Orta ve Doğu Avrupa’da yüzde 643, Batı Avrupa’da ise yüzde 416 büyümeyi başardı.

2020 yılında 13. sırada yer alan Realme, 2021 yılının çeyreğinde 5. sıraya yükselerek ilk defa Avrupa’nın en büyük 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi başardı. Şirketin pazar payı ise yüzde 3 seviyelerinde.

Düşük fiyat konsepti ile dikkat çeken şirket, Strategy Analytics’e göre Realme’nin bu alanda sıçrama yapmasının nedenleri doğru pazarlama politikası, artan fiyatlara rağmen düşük fiyat politikası diyebiliriz.

What’s your Reaction?
20
11
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir