Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 24 inç Ekrana Sahip iMac Tanıtıldı; İşte Özellikleri

24 inç Ekrana Sahip iMac Tanıtıldı; İşte Özellikleri

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
85 0
iMac

Apple 24 inç iMac‘in yeni bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Hepsi bir arada bilgisayar, bir önceki modeldeki M1’e kıyasla daha hızlı bir M3 çipe sahip. Yeni iMac 7 Kasım’da piyasaya sürülecek ve 49.999 TL fiyat etiketine sahip.

Apple’ın yeni iMac 24″ modelindeki en büyük değişiklik, güncellenmiş M3 çipi ile gelmesi. Bu, Apple’ın bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarladığı ilk 3nm çip ile dikkat çekiyor. M3, Apple’ın şirketin önceki Apple Silicon çiplerinden daha hızlı ve daha verimli olduğunu söylediği sekiz CPU çekirdeğine sahip. Yeni soc ayrıca raytracing için donanım desteğine sahip gelişmiş bir gpu’ya sahip. M3 sekiz ya da 10 gpu çekirdeği ile gelebilir.

Apple, yeni M3’ün Excel gibi üretkenlik uygulamalarında “yüzde otuza kadar” daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Bu, hala bir M1 çipine sahip olan önceki 2021 iMac ile karşılaştırıldığında. Oyunlarda ise yeni M3 GPU’nun M1’dekinden yüzde elliye kadar daha hızlı olduğu söyleniyor. Ayrıca, M3 aynı anda on iki adede kadar 4k video akışını düzenleyebilir ve oynatabilirken, M1 en fazla dört akışa sahipti.

iMac

İlginizi çekebilir; Yeni MacBook Pro Tanıtıldı; İşte Özellikleri

Yeni iMac 24″ ayrıca 24GB’a kadar bellek ve 2TB’a kadar SSD depolama alanı ile birlikte geliyor. Bilgisayar görsel olarak önceki M1 iMac ile neredeyse aynı. Cihaz hala beyaz ekran çerçeveleriyle çevrili 4.5k çözünürlüğe sahip 24 inç ekrana sahip. Renkli kasa da değişmemiş. Ancak Apple’a göre stand artık yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. Şirket, diğer şeylerin yanı sıra cihazın içinde de geri dönüştürülmüş nadir metaller kullanıyor.

iMac 24″ 49.999 TL‘den başlayan tavsiye edilen perakende satış fiyatına sahip. Giriş seviyesi modelde sekiz gpu çekirdekli bir M3, 8GB bellek ve 256GB depolama alanı bulunuyor. 10 gpu çekirdekli bir model ise 57.199 TL‘den satışa sunulacak. iMac’te standart olarak gelen iki Thunderbolt 4 konnektörüne ek olarak bu varyantla iki ek USB 3 portu ve harici güç bloğuna gömülü bir gigabit Ethernet portu yer alıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir