Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. A101’den 190 TL’ye Piranha F45 Drone’u Aldık – İnceleme Rehberi

A101’den 190 TL’ye Piranha F45 Drone’u Aldık – İnceleme Rehberi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
91 0

İnceleme serimizde bugün,  A101’de satılan Piranha F45 Drone bulunuyor. Drone’u 190 TL’ye A101’den satılan alabilirsiniz. Eğer A101’de kalmamışsa, Piranha’nın online mağazasından veya zaman zaman Trendyol üzerinden satışa sunulmasıyla birlikte satın alabilirsiniz. Ürün fiyatına göre bir hayli kapsamlı özellikleri içerisinde barındırıyor. Bunlardan önemli olanları; 720P HD Kamera, Oto iniş kalkış desteği, 360 Derece hareket edebilme, havada sabit kabilme gibi ciddi özelliklere sahip. Cihaz kutusu içerisinde yedek parça ve ekipman olarak bir hayli zengin. Hemen aşağıdaki resim içerisinde kutu içeriğine kabaca göz atabilirsiniz.

Kutu içerisinde; uzaktan kumanda, uzaktan kumandayla entegreli telefon tutucu, dört adet pervane koruyucu, iki adet yedek pervane, iki adet iniş-kalkış destek ayakları, gerekli vidalar ve tornavida, şarj kablosu, 1200 mAh batarya, 720P HD kamera yer alıyor.

Malzeme kalitesi ise çok ince ve kırılgan bir plastik yapıya sahip. Aksesuarları tak-çıkar yaparken dikkatli ve hassas davranmanızı tavsiye ederim. 1200 mah’lik batarya 70 dk. içerisinde tam dolum seviyesine geliyor. Drone, kesintisiz uçuşta maksimum 10-15 dakika havada kalış süresi sağlıyor. Eko moduna alırsanız (yani %30’luk bir performansta) sürekli uçurursanız süreyi biraz daha uzatabilirsiniz. 

Drone ile telefon arasındaki bağlantıyı ise WİFİ_CAM isimli bir uygulama üstlenmiş. Bu uygulama hem iOS hem Android uygulama mağazalarında mevcut. Fakat uygulama entegrasyonu fazlasıyla kötü. İş, telefon üzerinden Drone’u kullanmaya gelince uygulamanın yetersiz olduğunu çok rahat görebiliyorsunuz. Size tavsiyem, Drone’u kutu içerisinden çıkan kumandası ile kullanmanız olacaktır. Kullanım kılavuzu, kullanım ve uçurabilme taktiklerine dair güzel noktalara değinmiş. Kullanmadan önce tamamen okumanızı tavsiye ederim.

Piranha F45 Drone hakkında detaylı rehber ve kurulum videomuza aşağıdaki YouTube bağlantısından erişebilirsiniz.

YouTube video

What’s your Reaction?
14
11
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir