Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon iOS Uygulamasına Passkey Desteği Ekliyor

Amazon iOS Uygulamasına Passkey Desteği Ekliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
71 0
Amazon-Passkey

Amazon, iOS uygulamasına Passkeys desteğini ekledi ve bu özelliğin yakında Android uygulamasına da geleceğini söyledi. Yeni özellikle birlikte, kullanıcıların Amazon uygulamalarında geçiş anahtarları oluşturmalarına ve ardından oturum açmak için cihazlarının kilidini açmak için kullandıkları parmak izi, yüz veya PIN’i kullanmalarına olanak tanıyacak.

Bu özellik şu anda iPhone’da Amazon alışveriş uygulamasında mevcut ve çok yakında Android’e de gelecek, ancak Android uygulamasına tam olarak ne zaman ekleneceği henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir; Premium Hissettiren Glorious GMMK 2 ve Forge Series One Pro İnceleme!

Passkey, uygulamalara ve çevrimiçi platformlara güvenli ve kolay girişler için çığır açan bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. Bu yenilikçi yaklaşım, geleneksel şifre sisteminin yerine sağlam ve kullanıcı dostu bir alternatif sunuyor. Passkey not edilmeye veya deşifre edilmeye karşı öenmli ölçüde işe yarıyor, böylece kötü niyetli kişilerle istemeden paylaşılma riskini önemli ölçüde azaltıyor.

Kullanıcının yalnızca söz konusu cihaza sahip olduğunun değil, aynı zamanda ona erişmek için gerekli kimlik bilgilerine de sahip olduğunun somut bir kanıtı olarak hizmet eder. Passkey’lerin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte kullanıcılar rahat bir nefes alabilir. Karmaşık şifreleri ezberlemek ya da kişisel isimler veya doğum tarihleri gibi öngörülebilir ve savunmasız tanımlayıcılara başvurmak gibi eski zorluklar artık geçmişte kaldı.

Bu özelliğin Android için Amazon uygulamasına ne zaman ekleneceği konusunda bilgi alır almaz sizi bilgilendireceğiz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir