Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Amazon Music Yapay Zekâ Özelliğine Sahip Oluyor

Amazon Music Yapay Zekâ Özelliğine Sahip Oluyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
63 0
amazon-music.webp

Amazon Music, kullanıcılar için kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturmak üzere Maestro adında yeni bir yapay zeka (AI) aracı tanıttı. Maestro, Spotify’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı benzer bir araca oldukça benziyor. İşte detaylar.

Maestro’yu kullanmak oldukça basit. Yapılması gereken tek şey, ona ne tür müzik istediğinizi söylemek. İster ruh halinizi ifade eden bir şey ister belirli bir sanatçı veya tür olsun, Maestro size mükemmel çalma listesi oluşturacaktır. Hatta “erkek arkadaşımı geri kazanmak için” gibi daha yaratıcı isteklerde de bulunulabiliyor.

Şu anda beta aşamasında olan ve yalnızca ABD’deki sınırlı bir tüketici grubuna özel olan özellik, hem Android hem de iOS’ta ücretsiz, Prime ve Sınırsız planlarda kullanılabiliyor.( Türkiye’de uygulama henüz kullanılamıyor.)

Amazon Music, yapay zekalı çalma listesi oluşturucusu Maestro’nun metin, emoji, duygu, etkinlik ve ses şeklinde olabilecek bir komuttan çalma listeleri oluşturabileceğini söyledi. Oluşturulan çalma listesi kaydedilebilir ve arkadaşlarla ileri geri paylaşılabilir.

İlginizi çekebilir; YouTube reklam engelleyici uyarısı nasıl kaldırılır?

Prime üyeleri ve reklam destekli müşteriler kaydetmeden önce çalma listesinin 30 saniyelik bir ön izlemesini dinleyebilirken, Sınırsız katman aboneleri çalma listesini anında dinleyebiliyor.

Amazon Music’e göre, Maestro devam eden bir çalışma ve ilk denemede her zaman işleri doğru yapamayabilir. Amazon Music’ten yapılan açıklamada, platformun saldırgan dili ve uygunsuz istemleri engelleyeceği belirtildi.

Kısa bir süre önce Spotify‘da benzer bir yapay zeka tarafından oluşturulan çalma listesi özelliğini test ettiğini duyurdu. İsveçli müzik akış platformunda, türler, ruh halleri, sanatçılar veya on yılların bir kombinasyonunu içeren istemler kullanılarak çalma listeleri oluşturulabiliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir