Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon Prime Video’nun Reklamlı Versiyonu Bu Özelliklerden Mahrum Kalacak!

Amazon Prime Video’nun Reklamlı Versiyonu Bu Özelliklerden Mahrum Kalacak!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
126 0
amazon prime video

Amazon, Prime Video hizmetine reklam ekleyeceğini duyurmuştu. Henüz Türkiye’de mevcut olmayan reklamlı Amazon Prime Video aboneliği Dolby Atmos surround ses ve Dolby Vision HDR’yi desteklemeyecek. İşte detaylar.

4KFilme‘ın haberine göre, söz konusu aboneliği satın alanların yalnızca Dolby Digital 5.1 ve HDR10 standardına dayalı içeriklere erişebileceğini belirtti. Bu arada Amazon, The Verge’e yaptığı açıklamada, daha ucuz Prime Video aboneliğinin gerçekten de artık bahsedilen Dolby teknolojilerini desteklemediğini doğruladı. Kullanıcılar içeriği varsayılan olarak HDR10 ve Dolby Digital 5.1 ses ile görecekler.

İlginizi çekebilir; CS 2 Kan Silme Nasıl Yapılır?

Yakın zamana kadar yalnızca bir Prime Video aboneliği mevcuttu. Bununla müşteriler, harici reklamlar olmadan ve bazı durumlarda Dolby Atmos surround ses ve Dolby Vision HDR ile içeriğe standart erişim elde ediyordu. Bu arada, o zaman bile, hiçbir şekilde tüm içerik bu standartlara göre sunulmadı.

Ocak sonundan bu yana, reklamlar orijinal abonelikle birlikte gösterilirken, yeni reklamsız abonelik Almanya, ABD ve İngiltere’de, diğerlerinin yanı sıra, ayda yaklaşık 3 Euro ekstra ücret karşılığında sunuluyor. 2023’ün sonlarında Amazon, Benelüks’te şu ana kadar tek olan aboneliğin fiyatını yine de yükseltti. Amazon’un Türkiye’de aboneliği piyasaya sürüp sürmeyeceği ve ne zaman süreceği belli değil.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir