Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Mobil Cihazlar
 4. »
 5. Android Telefonlar Artık Pil Sağlığını Gösterecek

Android Telefonlar Artık Pil Sağlığını Gösterecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
34 2
android pil sağlığı

iPhone’larda yıllardır görmeye aşina olduğumuz pil sağlığı özelliği nihayet Android telefonlara da geliyor. Google, bataryanın döngü sayısını ve mevcut pil durumunu gösteren özelliği Android kullanıcılarına sunacak. İşte detaylar

Pil sağlığı özelliği nihayet Android’te

Zamanla gerçekleşen deformasyondan dolayı mevcut kapasitelerinin bir kısmını kaybeden akıllı telefon bataryaları hakkında bilgi edinememek Android cephesinde can sıkıyordu. Halihazırda, üçüncü taraf uygulamalarla takip edilebilen pil sağlığı için direkt destek gelecek olması kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.

Android’de üretim tarihi ve döngü sayısının yanı sıra, belirtilenlere göre Android 14 QPR2 Beta 2’de ortaya çıkan yeni Android pil sağlığı özelliği de batarya konusunda kullanıcılara detaylı bilgi verecek. Android’in yeni pil sağlığı özelliği, cihazınızın pilinin değiştirilip değiştirilmediğini de gösterebilecek. Aynı zamanda, eş zamanlı olarak kullanıcılara pil kullanımı hakkında bildirim gönderilecek.

pil sağlığı

Android 14, işletim sistemi pil sağlığı bilgilerinin takibi için ilk girişimi yaptı, ancak Android 15 bu bilgileri kullanıcıların önüne getirebilir. Google, geçtiğimiz günlerde Ayarlar > Telefon hakkında altında yeni bir “pil bilgisi” sayfası tanıtmıştı.

iPhone kullanıcıların yüzünde tebessüm oluşturan bu yeni Android özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
4
0
0
0

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Furkan AKSU - -

  Benim zaten samsung’dan ve google’dan en çok istediğim özelliklerinden birisi bu pil sağlığı yıllardan beridir iPhone apple cihazlarında var olan bu özelliğin android tarafına gelmesi güzel sevindirici bir haber inşALLAH google son anda bu kararından vazgeçmez iptal etmez inşAALLAH bu pil sağlığını özelliğini samsung ve samsung türkiye’de resmi %100 olarak destekler bu desteği verirler umarım herşey yolunda gider pil sağlığı özelliğinin kendi telefonum olan samsung galaxy A54 5G cihazımda olmasını gelmesini eklenmesini çok ama çok hatta can atarak canı gönülden istiyorum istirham ediyorum yetkililer sesimi duysun geri bildiririmi ve talebimi lütfen artık dikkate alsınlar istiyorum sevgili samsung veyahutta samsung ailesine son olarak google’a buradan sesleniyorum sesimi duyun gerekeni yapın bu özelliği getirin destekleyin iptal etmeyin bu kararınızdan vazgeçmeyin emin adımlarla bu yolda yürümeye devam edin sizleri başarılı adımız için sonuna kadar desteklediğimi arkanızda olduğumu bildirmek hatırlatmak isterim

 2. Furkan AKSU - -

  İnşAALLAH Gelir Bu Özellik Gelmesini Çok Ama Çok ve Hatta Canı Gönülden İstiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir