Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple 2024’ten İtibaren RCS Mesajlarını Destekleyecek

Apple 2024’ten İtibaren RCS Mesajlarını Destekleyecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
80 0
apple

Apple, 2024’ten itibaren iPhone’da RCS mesajlarını destekleyeceğini duyurdu. 9to5Mac tarafından ortaya çıkarılan haberde, Apple’dan iPhone’da mesajlaşmaya gelecek değişiklikler hakkında bir açıklama geldi.

Bu, daha önce iPhone’da RCS’yi destekleme planları olmadığını söyleyen Apple için büyük bir değişiklik, Apple’ın mesajlaşmaya gelen değişikliklerle ilgili resmi açıklamasını aşağıda görebilirsiniz.

Yapılan açıklamada; Önümüzdeki yılın ilerleyen zamanlarında, şu anda GSM Birliği tarafından yayınlanan standart olan RCS Evrensel Profili için destek ekleyeceğiz. RCS Evrensel Profilinin SMS veya MMS ile karşılaştırıldığında daha iyi bir birlikte çalışabilirlik deneyimi sunacağına inanıyoruz. Bu, Apple kullanıcıları için en iyi ve en güvenli mesajlaşma deneyimi olmaya devam edecek olan iMessage ile birlikte çalışacak.

İlginizi çekebilir; PlayStation Plus Kasım 2023 oyunları belli oldu: Deluxe ve Extra

Bu gelişme ile, iPhone ve Android Telefonlar arasındaki mesajlaşmayı daha iyi hale getirecek, çünkü artık platformlar arasında bir dizi özelliği destekleyecek, bu da birçok insanın bir süredir istediği bir şeydi.

Apple’ın bu değişiklikleri gelecekte olası yasal değişikliklere uyum sağlamak için yaptığı söyleniyor, ancak RCS mesajlaşma Apple’ın iMessage’ının yerini almayacak, onunla birlikte çalışacak, bu yeni özelliğin iPhone’da tam olarak nasıl çalışacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Google’ın mesajlaşma hizmeti RCS nedir?

RCS, Rich Communication Services’in kısaltmasıdır. SMS ve MMS’nin yerini alması amaçlanan bir mesajlaşma protokolüdür. RCS, daha zengin ve etkileşimli bir mesajlaşma deneyimi sunar.

RCS’nin bazı özellikleri şunlardır:

  • Yüksek kaliteli medya paylaşımı: RCS, 1080p videolar, 10MB’a kadar dosya ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gibi yüksek kaliteli medya paylaşımını destekler.
  • Okundu bilgisi: RCS, bir mesajın okunduğu veya alındığını size bildirir.
  • Yazma göstergeleri: RCS, bir kişinin yazdığını size bildirir.
  • Grup sohbetleri: RCS, grup sohbetlerini destekler.
  • Otomatik düzeltme ve tahmin: RCS, otomatik düzeltme ve tahmin gibi gelişmiş metin giriş özellikleri sunar.

RCS, Google’ın Mesajlar uygulamasında desteklenir. RCS sohbetlerini etkinleştirmek için, cihazınızda Mesajlar uygulamasını açın, sağ üstteki profil fotoğrafınıza veya simgenize dokunun, Mesajlar ayarları’na dokunun ve RCS sohbetleri’ne dokunun.

RCS, günümüzün mesajlaşma ihtiyaçlarına yanıt veren daha zengin ve etkileşimli bir mesajlaşma deneyimi sunar. RCS’nin yaygınlaşmasıyla, SMS ve MMS tarihe karışacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir