Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple 5G Modem Geliştirmekten Vazgeçiyor

Apple 5G Modem Geliştirmekten Vazgeçiyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
173 0
apple

Apple 5G modem geliştirmekten vazgeçiyor Haber toplayıcı hesap yeux1122, bir Naver blogunda Apple’ın tekrarlanan başarısızlıkların ardından 5G modem proje ekibini kapatmanın ortasında olduğunu paylaştı. Bilginin 5G modem proje ekibiyle ilişkili kaynaklardan ve bir Japon tedarik zinciri kaynağından geldiği anlaşılıyor.

Bloomberg geçen hafta Apple’ın 5G modemle ilgili geliştirme sorunları yaşadığını ve lansmanının tekrar ertelenebileceğini bildirdi.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Sınırlı Süreli Durum Özelliğini Test Ediyor

Apple’ın 2018’de şirket içi bir radyo modem çipi üzerinde çalışmaya başladığı ve geliştirme çabalarını hızlandırmak için 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işini satın aldığı bildirildi.

Aynı yıl Reuters, Apple’ın modem çipi mühendislik ekibini şirket içi donanım teknolojisi grubuna taşıdığını söyledi. Organizasyonel değişim, Apple’ın radyo modem tasarımına daha yüksek bir öncelik verdiğini gösteriyor.

Apple’ın donanım teknolojilerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Johny Srouji, şirket içi radyo modem geliştirilmesini “bir başka önemli stratejik geçiş” ve uzun vadeli bir stratejik yatırım olarak nitelendirdi.

yeux1122’nin raporunun doğru olup olmadığını göreceğiz, ancak Apple’ın bu noktada, özellikle de bu proje için bu kadar çok harcama yaptıktan sonra vazgeçmesinin pek olası olmadığı düşünülüyor. Ne de olsa Apple’ın nihai hedefi Qualcomm’un radyo yongalarına olan bağımlılığını azaltmak ve ürünleri için şirket içi bileşenlerin kullanımını artırmak istiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: yeux1122 via MacRumors

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir