Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, iMessage’ın Android’e Açılmasını Engelledi!

Apple, iMessage’ın Android’e Açılmasını Engelledi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
30 0
apple

Apple, Beeper Mini’nin iMessage’ı Android’e getirmek için kullandığı sistemine engel getirdi. Beeper Mini bugün erken saatlerde çalışmayı bıraktı ve kullanıcılar “sunucuda arama yapılamadı: arama isteği zaman aşımına uğradı” hata mesajları aldı.

Beeper, Twitter’da sorunu araştırdığını söyledi ancak Beeper CEO’su Eric Migicovsky TechCrunch’a yaptığı açıklamada “tüm verilerin” Apple’ın Beeper Mini’nin çalışmasını durdurmanın bir yolunu bulduğunu gösterdiğini söyledi.

Salı günü tanıtılan Beeper Mini, Apple’ın kendi iMessage sunucularından yararlanarak Android kullanıcılarının iPhone kullanıcılarına mavi baloncuk iMessage’lar göndermesine olanak tanımak için ters mühendislik iMessage protokollerini ve şifrelemesini kullandı. Uygulama, okundu bilgisi, yazma göstergeleri, tepkiler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm iMessage işlevlerini destekliyordu.

beeper-mini

Beeper Mini, Sunbird gibi daha az güvenli diğer Android iMessage uygulamalarından farklı olarak Apple ID gerektirmiyordu. Beeper Mini’nin çalışma şekli bir blog yazısında derinlemesine açıklanarak Apple’a nasıl çalıştığına dair fikir verdi. Beeper Mini, metodolojisini özetleyen ve Github’da bir kavram kanıtı iMessage uygulaması paylaşan güvenlik araştırmacısı jjtech’in tersine mühendisliğini kullanıyordu.

İlginizi çekebilir; THE FINALS PC ve Konsollar İçin Yayınlandı!

Uygulama doğrudan Apple’ın iMessage sunucularıyla iletişim kuruyor ve mavi baloncuk erişimine izin vermek için Beeper kullanıcılarının telefon numaralarını iMessage kullanıcıları olarak kaydediyordu. Beeper Mini’nin piyasaya sürülmesinin ardından Apple’ın bu uygulamayı kapatacağına dair spekülasyonlar ortaya atılmıştı ancak gerçek iMessage kullanıcılarını taklit ettiği için Apple’ın bunu yapıp yapamayacağı net değildi.

Apple bir yol bulmuş gibi görünüyor, bu yüzden bu Beeper Mini’nin sonu olabilir. Migicovsky TechCrunch’a yaptığı açıklamada, şirketin uygulamanın geleceği için ne anlama geldiğini anlamak üzere “seçenekleri değerlendireceğini” söyledi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir