Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple iOS 17.1.1 ve iPadOS 17.1.1’i Yayınladı

Apple iOS 17.1.1 ve iPadOS 17.1.1’i Yayınladı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
50 0
iOS-17-1-1

Apple iPhone için iOS 17.1.1 ve iPad için iPadOS 17.1.1 sürümlerini yayınladı. Bu yeni yazılım güncellemelerinin her ikisi de iPhone ve iPad için bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor.

Güncelleme, bazı araçlarda kablosuz olarak şarj edildikten sonra iPhone 15 modellerinde Apple Pay ve NFC ile ilgili sorunları gideriyor. Ayrıca iPhone’un Kilit Ekranındaki Hava Durumu Widget’ıyla ilgili sorunları da gideriyor.

İşte Apple’ın sürüm notları:

Bu güncelleme iPhone’unuz için aşağıdakiler de dahil olmak üzere hata düzeltmeleri sağlar:

  • Nadir durumlarda, Apple Pay ve diğer NFC özellikleri bazı araçlarda kablosuz şarj edildikten sonra iPhone 15 modellerinde kullanılamayabilir
  • Hava Durumu Kilit Ekranı widget’ı karı doğru şekilde göstermeyebilir

Sürüm notlarından da görebileceğimiz gibi iOS 17.1.1 ve iPadOS 17.1.1 yazılım güncellemeleri küçük güncellemelerdir ve iPhone ve iPad için herhangi bir yeni özellik içermemektedir, bazı yeni özelliklere kavuşmak için iOS 17.2 güncellemesine kadar beklememiz gerekecek.

İlginizi çekebilir; Xiaomi’nin Yeni Sistemi HyperOS 2024’te Geliyor!

iOS 17.2 ve ipadOS 17.2 güncellemeleri şu anda beta aşamasında ve bu güncellemeler iPhone ve iPad’e bir dizi yeni özellik getirecek. Bunlar arasında iOS 17 ile birlikte tanıtılan yeni Journal uygulaması da yer alıyor.

Ayrıca iOS 17.2’de gelen iMessage İletişim anahtarı Doğrulaması ile geliştirilmiş güvenlik de var. Apple’ın iOS 17.2 ve iPadOS 17.2 güncellemelerini Aralık ayında yayınlamasını bekleniyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir