Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, iOS 18 için OpenAI ile anlaşmaya çok yakın

Apple, iOS 18 için OpenAI ile anlaşmaya çok yakın

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
60 0
OpenAI

Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Apple ve OpenAI ‘nin iOS 18’de ChatGPT’yi kullanmak için bir anlaşmanın eşiğinde olduğunu yazdı. ABD’li teknoloji şirketinin ayrıca Gemini konusunda Google ile görüşmelerini sürdürdüğü bilgiler arasında işte detaylar.

Bloomberg gazetecisi haberi bazı anonim kaynaklardan duyduğunu açıklarken, yaklaşan anlaşmanın ayrıntılarının ne olduğu ve anlaşmanın ne kadar süre yürürlükte kalacağı belli değil.

İlginizi çekebilir; Asus ROG Ally X duyuruldu: İşte özellikleri!

Gurman ayrıca Nisan ayı sonlarında Apple’ın ChatGPT’yi iOS18’e entegre etme olasılığı konusunda OpenAI ile görüşmelerde bulunduğunu yazdı. O dönemde ABD’li teknoloji şirketinin Google ve Anthropic ile de yapay zeka teknolojilerini entegre etme konusunda görüşmeler yaptığı bildirilmişti.

iOS 18 sürümü ile beklenen yenilikler

Mark Gurman, Apple’ın iOS 18 güncellemesiyle, Notlar uygulamasının matematiksel denklemleri görüntülemek ve sesli notları doğrudan uygulama içinde kaydetmek için gelişmiş destek içerecek. Gurman ayrıca Apple’ın iPad için özel bir Hesap Makinesi uygulaması tanıtacağını belirtti.

Aynı zamanda, Apple Harita uygulamasının “özel rotalar” adı verilen yeni bir özellik alacağı ve kullanıcıların navigasyon sırasında kendi rotalarını seçmelerine olanak tanıyacağı bildiriliyor.

Mesajlar uygulamasında da yeniliğe gidilecek. Raporlar, Apple’ın RCS desteğini varsayılan mesajlaşma uygulamasına entegre etmeyi ve iPhone’lar ve Android cihazlar arasındaki mesajlaşma deneyimini geliştirmeyi planladığını gösteriyor.

Apple’ın 10 Haziran’da iOS 18 ve jeneratif yapay zeka hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor. Şirket daha sonra yıllık geliştirici konferansı WWDC’yi düzenleyecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir