Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple visionOS 2 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Apple visionOS 2 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
24 0
apple-visionos-2

Apple, Apple Vision ProvisionOS 2’yi duyurdu. Bu yeni sürümde, kullanıcıların kütüphanelerindeki 2D fotoğrafları 3D’ye dönüştürebilen bir Fotoğraflar uygulaması da yer alıyor. Mac ekranını görüntülemek için Mac’ten foveated rendering özelliği geliyor. İşte detaylar.

visionOS 2

İlginizi çekebilir; iOS 18 tanıtıldı: Apple gelişmiş AI yetenekleri ile sahnede!

visionOS 2, hızlı eylemlere erişimi kolaylaştırmak için el hareketleri sisteminde değişiklikler içeriyor. Fotoğraflar uygulaması, 2D fotoğraf arşivinizden Uzamsal Fotoğrafları otomatik olarak sentezleyebiliyor ve Mac Sanal Ekran özelliği daha büyük çözünürlükler ve daha iyi kaliteyle yükseltiliyor.

Seyahat Modu artık trenlerde de çalışacak, Apple Vision Pro ilk kez farelerle eşleşebilecek ve Konuk Kullanıcı modu iyileştirildi. Safari, TV ve Mindfulness gibi bazı önemli sistem uygulamalarında da yeni özellikler var.

Yeni nesil Mac Sanal Ekran, geniş ultra geniş ekran seçeneği desteğiyle daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü sanal ekranları destekliyor. Mac, algılanan sıkıştırma artefaktlarını azaltmak için foveated rendering gerçekleştiriyor.

Apple, Uzamsal Video içeriğini yakalamak için daha fazla donanım sunmak üzere Canon gibi diğer şirketlerle birlikte çalışıyor.

Apple ayrıca, geliştiricilerin düz bir yüzeyde gerçekleşen oyunları ve deneyimleri daha hızlı bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olmak için TableTopKit de dahil olmak üzere geliştiriciler için mevcut API setini yükseltiyor.

visionOS 2, Apple Vision Pro müşterileri için bu yıl içinde ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Geliştiriciler de uygulamalarda derinlik yaratmanın veya masa üzerinde çalışan oyunlar oluşturmanın daha fazla yolu üzerinde çalışabilirler. Buna ek olarak Apple, Vision Pro’nun satışları hakkında hiçbir şey söylemedi. Vision Pro yakın gelecekte sekiz yeni ülkede piyasaya sürülecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir