Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple WWDC 2024 etkinlik tarihini duyurdu!

Apple WWDC 2024 etkinlik tarihini duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
88 0
apple-wwdc-2024

Apple, 10-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek WWDC 2024’te yapay zeka odaklı yenilikleri tanıtacak. 2020’den bu yana düzenlenen WWDC etkinliklerinde olduğu gibi WWDC 2024 de tüm geliştiricilere ücretsiz olarak açık çevrimiçi bir etkinlik olacak.

WWDC 2024, geliştiricilerin WWDC’de duyurulacak yeni özellikler ve yazılımlar hakkında bilgi edinebilmeleri için çevrimiçi oturumlar ve laboratuvarlar içerecek.

Apple, iOS 18, iPadOS 18, tvOS 18, macOS 15, watchOS 11 ve visionOS 2’yi tanıtmak üzere 10 Haziran Pazartesi günü bir WWDC 2024 açılış etkinliği düzenleyecek. Açılış etkinliği Apple Developer uygulaması, Apple web sitesi ve YouTube üzerinden izlenebilecek ve Apple ayrıca tüm hafta boyunca videolar ve bilgiler paylaşmayı planlıyor.

WWDC 2024 çevrimiçi bir etkinlik olmasına rağmen, Apple bir kez daha seçkin geliştiriciler ve öğrenciler için 10 Haziran’da Cupertino, Kaliforniya’daki Apple Park kampüsünde gerçekleşecek özel bir etkinlik planlıyor. Katılımcılar Apple Park’ta açılış konuşmasını ve Birliğin Durumu sunumlarını izleyebilecek, Apple çalışanlarıyla tanışabilecek ve Apple Tasarım Ödülleri’ne katılabilecekler.

İlginizi çekebilir; Elon Musk’ın X Platformu, YouTube’a rakip akıllı TV uygulamasıyla geliyor

Mevcut Apple Geliştirici Programı üyeleri, Apple Girişimci Kampı mezunları, önceki Swift Öğrenci Yarışması kazananları ve mevcut Apple Geliştirici Kurumsal Programı üyeleri Apple Park etkinliğine katılmak için başvuruda bulunabiliyor ve Apple katılımcıları rastgele bir çekilişle seçiyor.

Apple normalde WWDC tarihleri açıklandığında bir Swift Öğrenci Yarışması düzenliyor, ancak yarışma bu yılın başlarında başladı. Kazananlar 28 Mart Perşembe günü açıklanacak. Kazananlar Apple Park’taki özel etkinliğe katılmaya hak kazanacak ve 50 Seçkin Kazanan üç günlük bir deneyim için Cupertino’ya davet edilecek.

Apple, geliştiricilere e-posta, Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi aracılığıyla WWDC 2024 hakkında ek bilgi sağlayacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir