Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil Cihazlar
  4. »
  5. Apple’ın iPhone 13 serisi için yeterli çipi yok!

Apple’ın iPhone 13 serisi için yeterli çipi yok!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
59 0

iPhone 13’ü almak istiyorsanız, diğer alternatifler için seçeneklerinizi açık tutmak isteyebilirsiniz. Bir rapora göre Apple, iPhone 13 üretimi için yeterli çip bulmakta zorlanıyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Apple, 2021 için iPhone 13 üretimini 10 milyon adede kadar azaltabilir. Şirket daha önce yıl sonuna kadar 90 milyon adet öngörmüştü. Bu nedenle, iPhone 13 serisinin tüm dünyada kullanılabilirliği konusunda gözle görülür bir boşluk yaratabilir.

Şu anda Apple, Eylül ayında piyasaya sürülmesinden itibaren başlayan mevcut ön sipariş birikimini doldurmak için hala çalışıyor. Şirketin mevcut sipariş listesi için yeterli birim üretmeye hala zamanı var, ancak yeni siparişleri karşılamakta zorlanabilir.

Tabii ki, bu bir sürpriz olmamalı. Küresel çip sıkıntısı, geçen yıl salgının başlamasından bu yana teknoloji endüstrisini perişan etti. Birkaç teknoloji şirketi, giderek azalan çip arzı sebebiyle yeni cihazlara olan talebi karşılamakta zorlanıyor.

Özellikle iPhone 13’ün piyasaya sürülmesinden bu yana Apple, yonga seti bileşenleri için en büyük alıcılardan biri olmaya devam ediyor. Şirketin bu yılki tanıtacağı ürünler bile bitmedi. Apple, 18 Ekim’de başka bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir