Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ürün İncelemeleri
  4. »
  5. Araziler İçin Tasarlanan Bisiklet: Luna X2

Araziler İçin Tasarlanan Bisiklet: Luna X2

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
15 0

İlk satışı başlar başlamaz biten ve elektrikli bisiklet kategorisinde en üst seviye modeller arasına yerleşen Luna X2 zorlu arazilerde sizlere eşlik edebilmesi için tasarlandı. 

Güney Kaliforniya elektrikli bisiklet üreticisi Luna Cycle, yüksek performanslı olan Luna X2’yi piyasaya sürdü. Piyasaya sürülür sürülmez stokları biten ve Luna X1 üzerine kurulan elektrikli bisiklet Luna X2, ooldukça sağlam yapısı ile tam arazi bisikleti diyebiliriz. 

X1 modelinden yüzde 20 daha büyük 48V 17.5Ah – 820 Wh çıkarılabilir pil paketi üstüne kurulan ürün, enerjisini ortada konumlanan Bafang M600 elektrik motorundan alıyor. Pedalların yanındaki bu orta tahrikli motor, piyasadaki en güçlü ve en torklu elektrikli bisiklet orta tahrikli motorlardan biridir. Bu daha yüksek güç seçeneği, alçakgönüllü motordan tam 2.500 watt’lık bir güç açığa çıkarır. Tesladan esinlenerek yaptığı Ludicrous kontrolcüsü ile 2.500W benzer biçimde yüksek bir güç sağlayabiliyor. Luna, orta düzeyde pedal çevirerek çalıştırıldığında yaklaşık 30-40 mil (50-65 km) bir menzile sahip olduğunu iddia ederek; 45 km/s hıza çıkabiliyor. Gene pedal destekli menzili 65 km seviyesine kadar ulaşabilen bisiklet, açıklamaya göre 26 kilo’luk toplam ağırlığa sahip. Karbon fiber beden üzerine kurulan elektrikli bisiklet Luna X2, RockShox süspansiyon sistemleri kullanıyor, SRAM hidrolik frenler, SRAM vites ve MAXXIS lastikleri bünyesinde barındırmakta. İlerleyen zamanlarda stok açılması beklenilen bisikletin fiyatı 4.200 dolar seviyesinde. Ayrıca Ludicrous kontrolcü için ekstra bir 400 dolar daha verilmesi gerekiyor. 

What’s your Reaction?
7
5
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir