Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Audi, milyonlarca aracına ChatGPT entegrasyonu getiriyor

Audi, milyonlarca aracına ChatGPT entegrasyonu getiriyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
46 0
Audi

Alman otomobil üreticisi Audi, 2021’den bu yana üretilen yaklaşık 2 milyon aracına ChatGPT entegrasyonu getireceğini duyurdu. Bu yılın Temmuz ayından itibaren başlayacak güncelleme, araç sahiplerine gelişmiş sesli kontrol özellikleri sunacak.

Yapılan açıklamaya göre, Microsoft Azure OpenAI Hizmeti destekli ChatGPT entegrasyonu, üçüncü nesil modüler bilgi-eğlence sistemi (MIB 3) bulunan Audi modellerine eklenecek. Ayrıca, Q6 e-tron gibi yeni modeller ve E3 1.2 elektronik mimarisine sahip gelecekteki araçlar da Cerence Chat Pro aracılığıyla bu teknolojiyle donatılacak.

Audi
Audi

Yeni sistem sayesinde Audi sahipleri, mevcut araç fonksiyonlarının yanı sıra genel bilgi sorularını da sesli olarak sorabilecekler. Kullanıcılar, “Hey Audi” diyerek veya direksiyon simidindeki düğmeyi kullanarak asistanı aktif hale getirebilecekler.

Audi İç Mekan, Bilgi-Eğlence ve Bağlantı Geliştirme Başkan Yardımcısı Marcus Keith, bu entegrasyonun araç içi deneyimi iyileştirmede önemli bir adım olduğunu vurguladı.

İlginizi çekebilir; 2024 makyajlı Volkswagen Golf R resmen tanıtıldı!

Gizlilik konusunda hassas olduklarını belirten Audi, tüm soru ve cevapların işlendikten sonra silineceğini açıkladı. Gelecekte, kullanıcıların araçları hakkında daha karmaşık sorular sorabilmesi planlanıyor.

Cerence Gelir Müdürü Christian Mentz ise, bu işbirliğinin sürücülere daha güvenli, konforlu ve üretken bir yolculuk deneyimi sunacağını ifade etti.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir