Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bakan açıkladı! Türkiye, 5G’ye ne zaman geçiyor?

Bakan açıkladı! Türkiye, 5G’ye ne zaman geçiyor?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
96 0
5G

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 5G’ye geçişin 2026 yılında gerçekleşeceğini açıkladı. Uraloğlu, 5G’ye uygun zamanda ve doğru piyasa şartlarıyla geçmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

İstanbul Havalimanı’nda 5G Deneyimi Başladı!

Uraloğlu, 5G’ye uyumlu telefonlar için İstanbul Havalimanı’nda deneme imkanı sunulduğunu da açıkladı. Bazı üretim tesislerinde de 5G ‘nin deneme amaçlı kullanıldığını belirten Uraloğlu, 5G’nin Türkiye’ye kazandırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

İlginizi çelebilir; TCL, 2 yıl üst üste dünyanın en iyi 2. TV markası oldu

5g

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Dev Yatırımlar!

Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 272 milyar dolarlık yatırım planladığını da açıkladı. Bu yatırımların ağırlıklı olarak demir yollarına yapılacağını belirten Uraloğlu, 2028 yılına kadar Ankara-İstanbul arasındaki yeni hızlı tren projesinin de tamamlanacağını söyledi.

Havaalanı Yatırımları Devam Ediyor!

Uraloğlu, İstanbul Havalimanı’nın Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sırada yer aldığını da açıkladı. Havalimanından geçen yolcu sayısının 77 milyonu geçtiğini belirten Uraloğlu, hedeflerinin 200 milyon yolcuya ulaşmak olduğunu söyledi. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir