Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bluesky, DM özelliğine kavuştu!

Bluesky, DM özelliğine kavuştu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
46 0
Bluesky

Sosyal ağ Bluesky, özel konuşmalar için yeni bir seçenek sunan Direkt Mesaj (DM) özelliğini duyurdu. Bluesky‘ye göre araç, şu anda 5,6 milyon kişiden oluşan tüm kullanıcı tabanına küresel olarak sunuluyor.

Bu özellik sayesinde açık kaynak platformu, diğer kullanıcılarla iletişimde kalmanın daha güvenli bir yolunu sunmak istiyor. DM’ler, gazeteciler ve kaynaklar arasında mesaj alışverişi yapmak ya da ortak çalışanlar arayan profesyoneller için iyi bir seçenek olacak.

Özellik ilk başta, yenilik yalnızca metin gönderilmesine izin verecek, ancak yakında doğrudan mesajlara medya eklemek mümkün olacak. Sosyal ağın açıklamasına göre, grup DM’leri, şifreli DM’ler ve bu özelliği kullanmaya yönelik diğer güvenlik iyileştirmeleri de gelecekte kullanıma sunulacak.

Bluesky’de nasıl DM gönderebilirim?

Bluesky

Bluesky sosyal ağında doğrudan mesaj göndermek için ekranın altındaki “Sohbet” simgesine basmanız, konuşmayı başlatmak için artı simgesine dokunmanız, mesajı yazmanız ve uygulamada göndermeniz gerekir. Masaüstünde, kenar çubuğundaki sohbet balonuna ve ardından sağ üst köşedeki “Yeni sohbet” seçeneğine tıklamanız gerekir.

İlginizi çekebilir; Tüm sürücüleri ilgilendiriyor: Artık e-Devlet üzerinden yapılacak

Ardından, sohbet etmek istediğiniz kullanıcıyı bulun, metni yazın ve “Gönder ”e tıklayın – bu mümkün değilse, alıcı takip ettiği kişilerden veya hiç kimseden DM almayı seçmiş olabilir. Varsayılan olarak, takip ettiğiniz herkes size DM gönderebilir, ancak bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Açık kaynaklı sosyal ağın yeni işlevi aynı zamanda taciz karşıtı ve nefret söylemi özelliklerine de sahip ve moderasyon ekibinin analiz etmesi için topluluk kurallarını ihlal eden DM’leri bildirmenizede olanak tanıyor. Peki siz Bluesky’in son özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir