Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. BluTV, Dünyaca Ünlü Şirkete Satıldı!

BluTV, Dünyaca Ünlü Şirkete Satıldı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
22 0
blutv

Dünyanın en büyük medya gruplarından biri olan Warner Bros. Discovery, Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu BluTV platformunu satın aldığını duyurdu. Bu satın alma, Türkiye’nin dijital yayıncılık sektöründe önemli bir dönüm noktası yaratacak. İşte detaylar.

Warner Bros. Discovery, satın almayla birlikte BluTV’nin 20 milyondan fazla abonesine HBO, Warner Bros., Discovery, DC Comics, Cartoon Network ve Turner gibi dünyanın önde gelen medya şirketlerinin içeriklerini sunacak. Bu, BluTV’yi Türkiye’nin en zengin içerikli dijital yayın platformu haline getirecek.

İlginizi çekebilir; Discord, Android ve iOS için Yeni Uygulama Özelliklerini Duyurdu

Satın alma, BluTV’nin büyümesini hızlandıracak ve platformu uluslararası alanda daha görünür hale getirecek. Warner Bros. Discovery’nin güçlü finansal kaynakları ve küresel dağıtım ağı, BluTV’nin yeni pazarlara açılmasına ve daha fazla izleyiciye ulaşmasına yardımcı olacak.

BluTV nedir?

BluTV, 2015 yılında Doğan Holding çatısı altında kurulan, gerçek zamanlı veri akışı ve seç-izle aracılığıyla internet üzerinden hizmet veren bir dijital televizyondur. Türkiye’nin ilk ve en büyük dijital televizyon platformu olan BluTV, yerli ve yabancı film, dizi, canlı TV, spor, belgesel, çocuk içerikleri ve daha fazlasını sunmaktadır.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir