Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Call of Duty Game Pass’e geliyor!

Call of Duty Game Pass’e geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
51 0
Call-of-Duty

Microsoft, şirketin 9 Haziran’da düzenleyeceği tanıtım toplantısında Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e geleceğini duyuracak. İşte detaylar. Sosyal medyada Call of Duty’nin Game Pass’e eklenmesi ihtimali hararetli tartışmalara konu oluyor. Microsoft’un Activision’ı satın almasıyla bu beklenti oldukça doğal bir hale gelmişti ve nihayet bu beklentiye karşılık verilecek gibi görünüyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Microsoft, 9 Haziran’daki tanıtım toplantısında Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e ekleneceğini duyuracak. Haberde, Microsoft’un video oyunu satış stratejisinde büyük bir değişikliğe gittiği ve Call of Duty’nin bundan sonra sadece tek seferlik satışla değil, abonelik hizmetiyle de piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Ancak Mayıs ayı başında Microsoft, Call of Duty’yi Game Pass’e eklemenin gelirleri olumsuz etkileyebileceği endişesiyle bu konuda tereddüt yaşıyordu.

Ek olarak raporda Microsoft’un Game Pass’te Call of Duty için ek ücret talep edip etmeyeceği veya abonelik fiyatını artırıp artırmayacağı belirtilmiyor.

İlginizi çekebilir; GTA 6 Sonbahar 2025’te Geliyor!

Xbox Başkanı Sarah Bond da Game Pass’in büyük oyunları almaya devam edeceğini doğruladı. Bloomberg’e verdiği röportajda Bond, Call of Duty de dahil olmak üzere Activision oyunlarının da Game Pass’e ekleneceğini açıkladı. Bond ayrıca “Kaliteli ve geniş oyun yelpazemiz bu yıl da artmaya devam edecek” dedi.

Call of Duty’nin Game Pass’e eklenmesi henüz resmiyet kazanmadı. Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: VGC, The Verge

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir