Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Canva, Adobe’a rakip oluyor: Affinity’yi satın aldı!

Canva, Adobe’a rakip oluyor: Affinity’yi satın aldı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
81 0
canva

Online tasarım platformu Canva, grafik tasarım yazılımı pazarındaki konumunu güçlendirmek için Affinity‘yi satın aldığını duyurdu.

Affinity Designer, Photo ve Publisher’ın portföyüne eklenmesiyle tasarım platformu artık doğrudan Adobe ile rekabet edecek. Bu uygulamalar Adobe Illustrator, Photoshop ve InDesign ile birçok özelliği paylaşıyor.

Canva bu işbirliğinin “tasarım yolculuğunun her seviyesindeki ve aşamasındaki tasarımcıların tüm yelpazesinin kilidini açtığını” belirtti. İşte detaylar.

Canva, tasarım alanında 175 milyondan fazla kişiye güç verdiğini iddia ediyor ve bu gelişme, profesyonel tasarımcılara geleneksel tasarım yazılımlarıyla ilişkilendirilen karmaşıklık olmadan gerekli tüm araçlara uygun fiyatlı erişim sağlayacak.

Tasarım platformu, Affinity’nin 90 kişilik bir ekip olacağını ve Canva’ya katılan Flourish, Kaleido, SmartMockups, Pexels, Pixabay ve SlidesCarnival gibi bir dizi diğer Avrupalı şirkete katılacağını ekledi.

Affinity

Affinity’nin CEO’su Ashley Hewson, bu işbirliğinin şirketin yaratıcılara tam potansiyellerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlama ve yenilikçiliğe ve sanatsal ifadeye değer veren bir topluluğu teşvik etme misyonuna yardımcı olacağını belirtti.

İlginizi çekebilir; Spotify, uzun zamandır istenen özelliği nihayet sunmaya başladı

Windows, Mac ve iPad’de kullanılabilen Affinity’nin yaratıcı paketi, vektör tabanlı grafikler için Affinity Designer, kapsamlı bir fotoğraf düzenleme aracı olarak Affinity Photo ve yayına hazır güzel mizanpajlar oluşturmak için görüntüleri, grafikleri ve metinleri birleştirmek üzere tasarlanmış bir uygulama olan Affinity Publisher’ı içeriyor.

Bu arada Adobe, 20’den fazla yeni üretici ve yaratıcı API, araç ve hizmetten oluşan Firefly Services’i bugün piyasaya sürerek rekabete katıldı.

Bu hizmetler, kurumsal geliştiricilere Photoshop gibi Creative Cloud araçlarında şirketin yapay zeka destekli özelliklerinden bazılarına erişim sağlayarak özel iş akışlarında içerik oluşturmayı hızlandırmalarına veya tamamen yeni çözümler oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca, işletmelerin Firefly modellerini varlıklarına göre iyileştirmelerine olanak tanıyan Özel Modeller de eklendi. Eylül 2022’de Adobe, hizmetlerini genişletmek amacıyla Figma’yı satın almak için kesin bir birleşme anlaşması imzaladı. Ancak, Aralık 2023’te Figma’yı satın almak için yaptığı 20 milyar dolarlık teklifi iptal etti. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir