Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Counter Strike 2 Çıktı! İşte İlk Detaylar

Counter Strike 2 Çıktı! İşte İlk Detaylar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
104 0
Counter-Strike-2

Valve nihayet Counter-Strike 2‘yi tüm kullanıcılar için duyurdu. Uzun süredir konuşulan ve Mart ayında resmi olarak duyurulan oyun, CS:GO’nun yerini alıyor. Global Offensive‘in yerini ücretsiz bir yükseltme olarak gelen güncelleme, Valve’ın kendi geliştirdiği Source 2 motorunu kullanan oyun daha keskin dokular, daha yoğun ışıklandırma yenilikleriyle geliyor.

Valve haritaları üç kategoriye ayırdığını söyledi. İlk olarak, “Touchstone” haritaları, oyuncuların Counter-Strike’tan temel oynanış değişikliklerini kontrol edebilmeleri için çoğunlukla dokunulmadan bırakılan “sağlam temellere sahip” klasik sahneleri yer alıyor. Global Offensive’den Counter-Strike 2’ye kadar olan temel oynanış değişikliklerini görebilmelerini sağlıyor. Ardından, “Yükseltme” haritaları daha gerçekçi görünen yansımalar ve malzemeler için Source 2 aydınlatmasına odaklanıyor. Son olarak, “Overhaul” haritaları, Source 2’nin tüm yeteneklerini sergileyerek sıfırdan tamamen yeniden inşa edildi.

Duman bombaları da daha gerçekçi görünecek. Valve, bunların işlevlerini elden geçirerek daha dinamik hale getirdiklerini açıkladı.

Counter-Strike-2

Valve, Counter-Strike 2’nin tik altı güncellemeleri de desteklediğini duyurdu. Bu, sunucunun oyuncu eylemlerini birincil (64Hz) tik güncellemeleri arasında işleyeceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir; Öğrencilerin Vergi İndirimiyle Alabilecekleri Laptop ve Telefonlar

Counter-Strike 2 sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: 4 fiziksel işlemci iş parçacığı - Intel® Core™ i5 750 veya üstü
RAM: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Ekran kartı en az 1 GB veya daha fazla belleğe sahip olmalıdır ve Shader Model 5.0 desteklemenin yanı sıra DirectX 11 uyumlu olmalıdır
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 85 GB kullanılabilir alan

Counter-Strike 2, Global Offensive’e ücretsiz bir yükseltmesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca CS:GO’da toplanan tüm ekipman da otomatik olarak CS2’ye aktarılacak. Counter-Strike 2’yi beğendiniz mi? Yorumlar kısmından bize lütfen belirtin. Ayrıca daha fazla haber için bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir