Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Counter Strike 2 Nvidia Benchmark Testi Belli Oldu

Counter Strike 2 Nvidia Benchmark Testi Belli Oldu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
123 0
counter-srike-21

Counter Strike 2 nihayet bu hafta Steam üzerinden PC’de yayınlandı. Nvidia, oyunun çıkışından faydalanmak için oyunu Nvidia Reflex‘e sahip bir GeForce grafik kartında çalıştırmanın rekabet avantajlarını vurguladı. Benchmark Video ve grafik testleri, NVIDIA Reflex’in özellikle yüksek kare hızlarında oyunu nasıl daha duyarlı hale getirdiğini gösteriyor. İşte detaylar

NVIDIA Reflex özelliği sadece en yeni ekran kartlarıyla uyumlu değil, aslında GTX 900 serisinden beri GPU’lar için kullanılan teknoloji. Ancak elbette GPU’nuz ne kadar iyi olursa Counter Strike 2’de saniye başına o kadar fazla kare sunacak ve daha düşük gecikme süresinin faydaları daha da büyük olacaktır.

Şirket tarafından ayınlanan yukarıdaki video, düşük gecikmeli komutların avantajını çok iyi gösteriyor. Kare hızı ne kadar yüksekse komut gecikmesi de o kadar düşük oluyor ve bu da Nvidia Reflex ile daha da azalıyor. Örneğin 360Hz ekranda 360 fps’de çalışan bir oyunda, Nvidia’ya göre komut gecikmesi yalnızca 17 ms arasında.

İlginizi çekebilir; Microsoft Bing’i Apple’a Satmaya Çalıştığı Ortaya Çıktı!

Nvidia, Reflex avantajını açıkça ortaya koymanın yanı sıra, farklı seviyelerdeki çeşitli ekran kartlarından elde edilen performans sonuçlarını da paylaştı. Onlara göz atın:

CS2 Nvidia RTX GPU’larda nasıl çalışıyor?

Şirket ayrıca, genel olarak performans hakkında daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olabilecek diğer RTX ve GTX nesil ekran kartlarının grafiklerini de paylaştı. Bir GTX 1060, 1080p’de ve maksimum kalitede ortalama 106 fps sunuyor. Ayrıntılı olarak kontrol edin:

Nvidia Reflex nedir?

Genel olarak Nvidia Reflex, işleme hattını CPU ve GPU ile ilişkili olarak optimize eder ve bu işlemin bu iki bileşen arasında sahip olabileceği duraklamaları azaltır veya kaldırır.

Bir Nvidia GeForce grafik kartınız varsa, CS2’de NVIDIA Reflex’i etkinleştirmek kolaydır, sadece adımları izleyin:

Oyunu açın
Ayarlara git
"Video "ya gidin
"Gelişmiş Video "ya gidin
"NVIDIA Reflex Düşük Gecikme Süresi "ni "Etkin" olarak ayarlayın

CS2’de Nvidia Reflex’i kullanmak için şirket, özelliğin her zaman etkin bırakılmasını veya hatta gecikmeyi daha da azaltmak için GPU’nun işlem gücünün bir kısmını kullanmak üzere NVIDIA Reflex + Boost’un etkinleştirilmesini öneriyor, ancak bu durumda biraz fps kaybetme potansiyeli var.

Counter Strike 2 Sistem Gereksinimleri( Windows, Lİnux)

İşletim Sistemi: Windows® 10
İşlemci: 4 fiziksel işlemci iş parçacığı - Intel® Core™ i5 750 veya üstü
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Ekran kartı en az 1 GB veya daha fazla belleğe sahip olmalıdır ve Shader Model 5.0 desteklemenin yanı sıra DirectX 11 uyumlu olmalıdır.
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 85 GB kullanılabilir alan
-
İşletim Sistemi: Ubuntu 20.04
İşlemci: 4 fiziksel işlemci iş parçacığı - Intel® Core™ i5 750 veya üstü
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Güncel Vulkan sürücülerine sahip AMD GCN+ veya NVIDIA Kepler+. VK_EXT_graphics_pipeline_library desteği şiddetle tavsiye edilir.
Depolama: 85 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Şiddetle tavsiye edilir
What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir