Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Dakikalık Araç Kiralama Hizmeti – TikTak’tan Kiralama Nasıl Yapılır?

Dakikalık Araç Kiralama Hizmeti – TikTak’tan Kiralama Nasıl Yapılır?

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 5 dk okuma süresi
45 0

TikTak Araç Kiralama, yeni nesil hızlı araç kiralama servisi olarak yakın zamanda hayatımıza girdi. Araç kiralamak isteyenler artık TikTak uygulaması üzerinden İstanbul’un birçok semtinde aktif olan araçları uygun bedeller ile kiralayabiliyorlar. Detaylı YouTube videomuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

YouTube video

TikTak, araç kiralamalarının bireysel olarak veya kurumsal araç kiralama olarak yapılmasına olanak sağlıyor. Dakikalık kiralama ücreti ile bölgenizdeki bir araçla istediğiniz yere gidip işiniz bittiğinde aracı da kolaylıkla hizmet bölgesi sınırlarındaki bir noktaya bırakabiliyorsunuz.

 

TikTak ile Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

TikTak, Hedef Filo’nun hızlı araç kiralama alanında bir girişimi. Aynı alanda hizmet veren Moov by Garenta ile benzer çalışma sistemine sahipler. Bu servisler ile herhangi bir sözleşme yapmadan bölgemizdeki araçları dakikalık olarak kiralayabiliyoruz. TikTak ile araç kiralama işlemini yapmak için uygulamayı telefonunuzdaki App Store veya Google Play uygulamalarından indirdikten sonra üyelik oluşturuyorsunuz. Sonrasında uygulamaya sürücü belgenizin önlü arkalı fotoğrafını yüklemeniz gerekiyor. Sürücü belgesi fotoğraflarının kontrolü ve üyeliğin onaylanması 1-2 gün içerisinde tamamlandıktan sonra üyeliğiniz aktif hale geliyor. TikTak’ın hizmet bölgeleri İstanbul’un merkezi noktalarını kapsıyor. Bununla birlikte uygulamanın hizmet verdiği bölgeler de zaman geçtikçe artıyor. Kiralamak istediğiniz aracı uygulama üzerinden belirleyip aracın yanına gittiğinizde TikTak öncelikle sizden aracı kontrol etmenizi istiyor. Herhangi bir hasar veya aksaklık olup olmadığını kontrol ederek bu adımı tamamlıyorsunuz sonrasında kapıları aç seçeneği ile araca giriş mümkün hale geliyor. Aracın içerisini de kontrol ediyorsunuz. Zaten TikTak da size araçtaki hasarlar hakkında uygulama üzerinden bilgi veriyor. Bu hasarlar dışarısında başka bir problem yoksa kiralama sürecini başlatmanız için bir engel kalmamış oluyor. Araç kiralama adımında TikTak seçtiğiniz aracın özelliklerine göre değişen bir provizyon ücreti talep ediyor. Bu ücret de araçla işiniz bittiğinde tekrar hesabınıza iade ediliyor. Aracı kullandığınız süre için dakikalık olarak ücretlendirme yapılıyor. Bu ücretlendirme de yine aracın özelliklerine göre değişmekte. Kiralamayı bitirdiğinizde uygulama sizden anahtarı torpido gözüne bırakmanızı ve kontrolleri yaparak araçtan ayrılmanızı söylüyor. Son olarak da aracın dıştan fotoğrafını çekip sisteme yükledikten sonra kiralama işlemi tamamen bitmiş oluyor.

TikTak uygulamasını denediğimizde Toyota Corolla model bir araç kiralayıp 13 dakikalık kullanım için 22.75 TL’lik bir ödeme yaptık. Fiyatlandırması dakikalık ücret olarak Moov ile karşılaştırıldığında daha yüksek kalıyor. TikTak fiyatlarının makul miktarda daha yüksek olmasının karşılığını ise araçların daha yeni modeller olması ve model çeşitliliği ile, ayrıca otomatik vites araç seçeneklerinin daha çok olması ile telafi ediyor.

TikTak çeşitli kampanyalar ile TikTak puanı kazanma şansı da sağlıyor bu puanlar yine uygulama içerisinde araç kiralamada kullanılıyor. Ayrıca TikTak hesabınıza bakiye yükleyerek her kullanımda ödeme derdiyle uğraşmadan bakiyenizden harcayarak hızlı araç kiralamanın keyfini de çıkarabiliyorsunuz.

TikTak uygulaması, ulaşımın en büyük problemlerden biri olduğu İstanbul’da hızlı ve kolay araç kiralama hizmetiyle hayatı kolaylaştırmak için bir seçenek sunuyor ve zaten bu alanda hizmet vermekte olan Moov’a da güzel bir alternatif oluşturuyor.

What’s your Reaction?
21
11
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir