Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Discord, Android ve iOS için Yeni Uygulama Özelliklerini Duyurdu

Discord, Android ve iOS için Yeni Uygulama Özelliklerini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
27 0
discord

Discord Android ve iOS uygulaması için bir dizi yeni özelliği duyurdu. Kullanıcılardan geri bildirim toplayarak bir yıl süren araştırmaların sonucu olan topluluk platformu, yeni bir görünüme ve daha iyi bir deneyim vaadine sahip bir uygulama sundu.

Discord kullanıcıları tarafından talep edilen birçok iyileştirme halihazırda hayata geçirilmiş durumda. Örneğin, DM’lere bir arama çubuğunun eklenmesi ve kullanıcıların çevrimdışı olduklarında daha fazla mesaja erişmelerine izin verilmesi. Güncellemeler halihazırda halka açık durumda.

Discord, sohbetlerin organizasyonunu yeniden tasarladı, Sunucuları ve Mesajları ayrı sekmelere ayırdı, ancak geleneksel dikey sunucu navigasyonunu korudu.

Kaydırarak aranması gereken öğeler artık uygulamanın ortasında yer alıyor. Açıldığında ekranda Sunucular, Mesajlar, Bildirimler ve Siz sekmeleri yer alıyor.

discord

Discord’da Mesajlaşma

Şu andan itibaren, tüm doğrudan mesajlar (DM’ler) ve grup doğrudan mesajları (GDM’ler) Mesajlar sekmesinde yer alıyor ve en üstte görünmesi için tercih edilebiliyor. Kullanıcılar, arkadaşlarının çevrimiçi olup olmadığını ve sesli bir kanalda sohbet etmek, oyun oynamak veya Spotify’da bir şarkının keyfini çıkarmak gibi ne yaptıklarını görebilirler.

İlginizi çekebilir; iOS 17.2 Geliştirici Sürümü Yayınlandı; İşte Yenilikler

Güncelleme ayrıca yeni GDM’ler oluşturmayı da kolaylaştırdı. Buna ek olarak, sohbette gönderilen herhangi bir mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamak için Kaydırma işlevi de eklendi.

Arama çubuğu artık tüm konuşmalarda genel bir arama gerçekleştirdiğinden, kullanıcıların artık sohbet bazında mesaj aramasına da gerek kalmadı.

Yeni Discord bildirimleri

Güncelleme ile kullanıcılar kendilerinden ne zaman bahsedildiğini görmek için Bildirimler sekmesine erişebilecekler. Aynı sekme, arkadaşlık istekleri ve mesajlara verilen yanıtlarla ilgili güncellemeleri de gösterecek.

Tüm bildirimler artık eyleme dönüştürülebilir olduğundan, doğrudan gönderildiği yere gitmek için bir bahse dokunmanız yeterlidir. Bir diğer iyi haber ise bundan böyle bildirimlerin okunur okunmaz otomatik olarak silinecek olması.

Discord’un ‘Siz’ sekmesindeki yenilikler

Her zamanki özellikleri sunmanın yanı sıra, Siz sekmesi istediğiniz zaman belirli bir ayara gitmenizi sağlayan yeni bir arama çubuğuna sahiptir.

Ek güncellemeler

Pil tasarrufu sağlayan Midnight temasının genel sürümüyle birlikte güncellenmiş gece modu.
Geliştirilmiş medya paylaşımı.
Geliştirilmiş ses ve video.
Daha hızlı uygulama açılış süresi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir