Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Disney, Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı

Disney, Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
119 0
Disney-Epic-Games

Disney, çok yıllı bir ortaklığın parçası olarak Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Bunun için iki şirket “Fortnite ile ilişkili açık, uzun vadeli ve sosyal bir oyun ve eğlence evreni” üzerinde çalışacak. İşte detaylar.

Disney ‘sosyal evren’ inşa etmek için Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı

Epic Games, oyun evreninin Pixar ve Marvel gibi iştirakler de dahil olmak üzere Disney’in kütüphanesinden içerikler içereceğini yazıyor. Oyuncular ‘kendi hikayelerini yaratabilecek’ ve birbirleriyle içerik paylaşabilecekler. “Oyun deneyimi” Fortnite ile “birlikte çalışabilir” olacak ve Unreal Engine kullanacak.

Duyuruda, kullanıcıların sadece Disney franchise’larından içeriklerle oynayabilecekleri değil, aynı zamanda bir alışveriş unsuru da içereceği belirtiliyor. Disney CEO’su Bob Iger işbirliğini “Disney’in oyun dünyasına şimdiye kadarki en büyük girişi” olarak nitelendiriyor. Daha fazla ayrıntı açıklanmadı. 1,5 milyar dolarlık yatırım henüz herhangi bir düzenleyici kurum ve hükümet tarafından onaylanmadı.

İlginizi çekebilir; WhatsApp ‘tan Tüm Uygulamalara Mesaj Atma Özelliği Geliyor!

2022 yılında Sony ve LEGO’nun ana şirketi Kirkbi, Epic Games’e birer milyar dolar yatırım yapmıştı. Bunun sonucunda geçen yıl piyasaya sürülen LEGO Fortnite ortaya çıktı. Bu, ‘normal’ Fortnite oyunu içinde oynanabilen ayrı bir oyundur. Epic’in Disney ile üzerinde çalıştığı oyun evreninin benzer olup olmayacağı belli değil.

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir