Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Disney Hulu’nun Tamamını Satın Aldı!

Disney Hulu’nun Tamamını Satın Aldı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
156 0
Disney

Disney, Comcast’in Hulu’daki yüzde 33 hissesini satın aldığını duyurdu. The Verge‘ın haberine göre, anlaşmanın 8,61 milyar dolar. İşte detaylar.

Disney, 21st Century Fox’u satın aldıktan sonra 2019 yılında Hulu’nun yüzde 60’ını satın almıştı. Aynı yıl, WarnerMedia hisselerinin satın alınması nedeniyle, yüzde 67 hisseye sahip Disney ve yüzde 33 hisseye sahip Comcast, Hulu’nun iki sahibi olarak kaldı.

Aynı zamanda, Disney’in kalan hisseleri 2024 yılına kadar Comcast’ten satın alacağına dair bir anlaşma yapıldı. O dönemde Hulu’nun değeri 27,5 milyar dolardı, yani Comcast’in payı 9,075 milyar dolardı. Şimdi ise anlaşmanın 30 Eylül 2023 itibariyle hisselerin değeri üzerinden, yani en az 8.61 milyar dolara kapatılması gerektiğine inanılıyor. Anlaşmanın nihai kapanışının 2024 yılında yapılması planlanıyor.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S24 Serisi, Güçlü Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci ile Performansın Sınırlarını Zorlayacak!

Haziran 2023 itibariyle. Hulu’nun 48.3 milyon abonesi bulunurken, Disney’in kendi yayın hizmeti Disney+’ın 146.1 milyon abonesi var. Ancak Hulu abone sayısını artırırken Disney+ abone kaybediyor.

Hulu, 2007 yılında Netflix ile neredeyse aynı anda faaliyete geçti. Şu anda Hulu programları arasında Futurama, The Handmaid’s Tale, American Horror Stories, Only Murders in the Building, Solar Opposites, The Kardashians ve diğerleri gibi popüler şovlar yer alıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir