Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin’in simgesi olmuştu.. Fenomen köpek hayatını kaybetti

Dogecoin’in simgesi olmuştu.. Fenomen köpek hayatını kaybetti

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
35 0
Dogecoin

Dünyanın en ünlü köpeklerinden biri olan Kabosu, 18 yaşında hayata veda etti. Sevimli Shiba Inu cinsi köpek, Dogecoin kripto para biriminin simgesi olarak kullanılan meşhur meme’e ilham kaynağı olmuştu.

Sahibi Atsuko Sato, Kabosu’nun uyurken sessizce öldüğünü Instagram’daki paylaşımında belirtti. Sato, “Kabosu dünyanın en mutlu köpeğiydi ve ben de en şanslı sahibiydim” dedi.

2010 yılında çekilen ikonik fotoğrafıyla internet fenomenine dönüşen Kabosu, Dogecoin kripto para biriminin yanı sıra pek çok meme’e ilham kaynağı oldu. Hatta bazıları tarafından “İnternetin Mona Lisa’sı” olarak nitelendirildi.

İlginizi çekebilir; X varsayılan olarak beğenileri gizleyecek

Dogecoin, iki yazılım mühendisi tarafından başlangıçta şaka amaçlı oluşturulmuş olsa da günümüzde 23 milyar dolarlık piyasa değeriyle en değerli 8. kripto para birimi haline geldi. Kripto para birimi, özellikle Elon Musk tarafından sıkça desteklendi.

Kabosu’nun bu yılın Kasım ayında Japonya’nın Sakura kentinde 100.000 dolarlık bir heykeli dikilmişti. Sahibi Sato, Kabosu’nun fenomen olmasını fırsat bilerek hayır kurumlarına 1 milyon doların üzerinde bağışta bulunmuştu.

İnternet kültürüne damgasını vuran sevimli Shiba Inu’nun ardından milyonlarca hayranı üzüntü içinde. Kabosu’nun mirası, kripto dünyasının ötesinde internette sonsuza dek yaşamaya devam edecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir