Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DuckDuckGo Web Tarayıcı Parola Özelliğine Kavuştu!

DuckDuckGo Web Tarayıcı Parola Özelliğine Kavuştu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
109 0
duckduckgo

DuckDuckGo Web Tarayıcı kullanıcıları artık bir hesap oluşturmak veya oturum açmak zorunda kalmadan favorilerini, yer imlerini ve parolalarını birden fazla cihaz arasında güvenli bir şekilde senkronize edebilecek. İşte detaylar.

Gizliliğe öncelik veren tarayıcı, mobil cihazlarda bir QR kodu ya da bilgisayarda alfanümerik bir kod oluşturarak senkronizasyon sağlayan yeni “Senkronizasyon ve Yedekleme” özelliği sayesinde gerçekleştirecek.

DuckDuckGo’nun gizlilik ilkesi uyarınca, DuckDuckGo kullanıcıları takip etmez ve parolaları yerel olarak şifreleyen tarayıcının yerleşik parola yöneticisindeki parolalar da dahil olmak üzere kullanıcıların senkronize edilmiş verilerine erişemez. Özel senkronizasyon kullanıldığında, tüm veriler senkronizasyon işlemi boyunca güvenli bir şekilde şifrelenmiş olarak kalır, çünkü şifrelerini çözmek için gereken benzersiz anahtar yalnızca cihazlarda saklanacak.

İlginizi çekebilir; iOS 17.4 Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Yedekleme ve Senkronizasyon ayrıca kullanıcıların yer imlerini ve parolalarını yeni bir cihaza taşımalarına ve E-posta Koruma hesaplarını cihazlar arasında senkronize etmelerine olanak tanıyor.

DuckDuckGo’ya göre, yeni özellik çoğu Windows, Mac, Android ve iPhone cihazında çalışıyor ve tarayıcının Ayarlar (Senkronizasyon ve Yedekleme ➝ Başka Bir Cihazla Senkronizasyon) bölümünde bulunabiliyor. Sadece tek bir cihazla çalışanlar, Tek Cihaz Kurulumu bölümünden Bu Cihazı Senkronize Et ve Yedekle’yi seçebilirler.

Kurulumdan sonra tarayıcı, kullanıcının benzersiz, yerel olarak oluşturulmuş Kurtarma Kodunu içeren bir Kurtarma PDF belgesi oluşturur; bu, ilişkili cihazların kaybolması veya hasar görmesi durumunda senkronize edilen verilere erişmek için kullanılabilir.

DuckDuckGo’nun tarayıcısı, reklam izleyici engelleme ve çerez açılır pencere kaldırma dahil olmak üzere bir düzineden fazla gizlilik koruması sunuyor. Tarayıcı iOS cihazlar için App Store’da, Mac cihazlar için Mac App Store’da ve DuckDuckGo web sitesinden indirilebilir durumda. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir