Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İşletim Sistemleri
  4. »
  5. Düşük Seviye Cihazlar İçin Android 12 Go Edition Tanıtıldı! Karşınızda Android 12 Go Edition Özellikleri

Düşük Seviye Cihazlar İçin Android 12 Go Edition Tanıtıldı! Karşınızda Android 12 Go Edition Özellikleri

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
11 0

Performans ve gizlilik açısından çeşitli yenilikler ve iyileştirmeler getiren Google, düşük seviye cihazlar için Android 12 Go Edition’u tanıttı. Yeni mobil işletim sistemini duyuran şirket şu ana kadar piyasada bulunan en iyi Andoroid Go telefonlara kıyasla yüzde 30’a kadar daha hızlı performans sunabileceğini söylüyor. Bu da kullanıcıların uygulama yüklenmeden önce birkaç saniye beklemek zorunda kalmayacakları anlamına geliyor. Şunu da söylemek gerek yeni gelen güncelleme ile pil performansı da iyileştirildi.

Şirketin kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çıkardığı Android 12 Go sürümü 2 GB RAM altındaki Android telefonlara odaklanmış durumda. 2017 yılından beri hayatımızda olan Android işletim sistemi yeni işletim sistemi olan Android 12 Go Edition resmen duyuruldu. Gizliliğe önem veren Google, kullanıcılarına hassas verilere erişen uygulamaları görebilecekleri bir gizlilik panosu tanıttı böylelikle bu yeni işletim sistemi cihazdaki kamerayı veya mikrofonu kullandığında kullanıcıları bilgilendirecek bir gösterge vaat ediyor. Files Go uygulaması da kullanıcıların silinen dosyaları 30 gün içinde kurtarmasını sağlayan bir özellikle güncellendi. Önümüzdeki yıl içerisinde birçok modele getirilecek olan Android 12 Go, Privacy Dashboard ile hangi uygulamanın nelere eriştiğini tek sayfada görüntüleme imkanı sunuyor.

Yapılan yeni değişiklikler ile iyileştirmeler yapılarak Android 11 Go’ya oranla bu yeni mobil işletim sistemi daha pürüzsüz ve akıcı bir şekilde çalışarak kullanıcı deneyimini daha da üst seviyelere çıkarmayı hedeflemekte.

What’s your Reaction?
19
8
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir