Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dyson ’ın İlk Islak-Kuru Kablosuz Süpürgesi Türkiye’de Satışta

Dyson ’ın İlk Islak-Kuru Kablosuz Süpürgesi Türkiye’de Satışta

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 6 dk okuma süresi
128 0
Dyson

Dyson V15s Detect Submarine™ kablosuz süpürge; ıslak silme, toz tespiti ve dolanmayı önleme teknolojilerini içeren hepsi bir arada özelliğiyle kapsamlı bir ev temizliği sağlıyor. 

İstanbul, Türkiye, 16.02.2024: Dyson V15s Detect Submarine™ kablosuz süpürgede bulunan Dyson Submarine™ ıslak temizleme başlığı, sert zeminlerdeki kirleri, lekeleri ve küçük döküntüleri etkili bir şekilde temizlemek için doğru miktarda su kullanımı sağlıyor. Islak temizleme başlığı, aşırı suya ihtiyaç duymadan optimum ‘temiz zemin’ elde etmek için sahip olduğu silindirin tüm genişliği boyunca eşit su dağılımı sağlayan basınçlı bir hazne kullanan sekiz noktalı bir hidrasyon sistemiyle çalışıyor.

Motor destekli mikrofiber rulo, 300 ml’lik temiz su tankı sayesinde kirleri, zorlu lekeleri ve küçük döküntüleri temizliyor ve 110 m2’ye kadar zeminlerin temizlenmesini sağlıyor. Dayanıklı bir plaka, ıslak silindirden kirli suyu çıkarıyor, kir ve döküntülerin zemine geri aktarılmasını önlemek için ayrı bir atık su tankına bırakıyor. Alçak yapısı ve tam genişlikte fırça çubuğuyla tasarlanan Dyson Submarine™ ıslak temizleme başlığı, mobilyaların altında kolayca manevra yapılmasına, toz, kir ve döküntülerin en zor yerlerden bile temizlenmesine olanak tanıyor. 

Dyson Submarine™ ıslak temizleme başlığı, evinizdeki tüm sert zeminleri silebilirken, tasarımı sayesinde fayans, taş, ahşap, seramik, vinil, muşamba ve laminant zeminleri temizleyebiliyor.

Konuya ilişkin açıklamasında Dyson Zemin Bakımı Ar-Ge Başkan Yardımcısı Charlie Park,Mevcut ıslak temizlik formatları genellikle manevra kabiliyeti ve bakım performansı konularında kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratıyor. Yarattığımız çözümle kullanıcılara derinlemesine temizliği bir üst seviyeye taşıyan çok işlevli, kompakt ancak güçlü bir süpürge sunuyoruz. İlk hepsi bir arada ıslak ve kuru makinemizin piyasaya sürülmesi, Dyson’ın günlük yaşamı iyileştirme ve daha temiz, daha sağlıklı evler yaratma konusundaki kararlılığında önemli bir adım niteliğinde. İlk kez, toz aydınlatma ve algılama teknolojilerimizi, yumuşak mobilyalar ve halılar için dolanmayı önleme özelliğimizi ve sert zeminleri silmek için yeni ıslak temizleme başlığımızı bir araya getiriyoruz.”dedi.

İlginizi çekebilir; Sıemens Türkiye ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İş Birliğinde Dijital Endüstri, Ar-Ge Ve Yazılım Laboratuvarı Hizmete Açıldı

Fluffy Optic Temizleme Başlığı

İlk olarak 2021 yılında tanıtılan Dyson’ın aydınlatıcı toz teknolojisi, görünmeyen tozları ortaya çıkarmak ve normalde zeminde göremediğiniz mikroskobik parçacıkları kullanıcılara göstermek için geliştirilmiştir. Temizleyici başlığın uç kısmına yerleştirilen bir ışık kaynağı kullanılarak, zemindeki partikülleri aydınlatmak için bir ışık bıçağı yansıtılır. Fluff OpticTM temizleyici başlık artık önceki modele kıyasla iki kat daha fazla tozu ortaya çıkarıyor.

Akustik Toz Algılama

Akustik Toz Algılama, derinlemesine temizlik yaptığınıza dair güvence sağlıyor. LCD ekran partiküllerin boyutunu ve sayısını göstererek, farklı zemin tiplerinde ve toz miktarlarında emiş gücünü otomatik olarak artıran bir piezo sensör ile mikroskobik toz partiküllerini sayarak ve ölçerek derinlemesine temizliğin gerçek zamanlı bilimsel kanıtını sunuyor.

Emiş Gücü

Dyson tarafından icat edilen ve 125.000 devirde çalışmak üzere tasarlanan Dyson’ın Hyperdymium motoru, 150 hava watt’lık güçlü emiş sağlıyor. Süpürme işleminden sonra ve Dyson Submarine™ ıslak temizleme başlığı takıldığında, güç otomatik olarak Hyperdymium™ motordan yönlendiriliyor, böylece emiş gücü engelleniyor. Bu, suyun motora girmesini önlüyor ve kirli su ıslak temizleme başlığının içindeki damlama kabına toplanmasını sağlıyor.

Filtrasyon

Dyson’ın HEPA filtreleme sistemi, daha temiz hava sağlamak için 0,1 mikron kadar küçük partiküllerin yüzde 99,99’unu yakalıyor. Dyson siklon teknolojisi, toz ve kiri zemin ve yüzeylerden temizlemede etkilidir ve tüm makine sızdırmazlığı sayesinde bu tozlar evinize geri sızdırılmıyor.

Anti-tangle Mini Motorhead

Dyson V15s Detect Submarine™ kablosuz süpürge, Dyson Kombinasyon başlığı ve Aralık temizleme başlığının yanı sıra uzun saçları ve evcil hayvan tüylerini kolaylıkla almak için Dyson’ın motor destekli Anti-tangle Mini Motorhead başlığı ile birlikte geliyor. Saçların fırça çubuğunun etrafına dolanmasını önlemek için tasarlanan konik fırça ve açılı kıllar, saçların fırça çubuğundan aşağıya kolayca “geçmesine”, uçtan kayarak çöp haznesine girmesine olanak sağlıyor.  

Başlığın mekaniği, evinizdeki toz birikintilerini temizlemek için mükemmel olsa da Anti-tangle Mini Motorhead, yatağınız veya kanepeniz gibi genellikle görünmeyen alanlardaki tozları temizleyerek derinlemesine temizlik için tasarlanmıştır.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir