Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. Dolar Kuruna Geçiş Dur Durak Bilmiyor: EA de Dolara Geçti

Dolar Kuruna Geçiş Dur Durak Bilmiyor: EA de Dolara Geçti

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
28 0
EA dolar

Bildiğiniz üzere, yakın zamanda Döviz kurundaki dalgalanmalardan ötürü dünyaca ünlü dijital oyun platformu Steam, Türk lirasını platformundan kaldırarak dolar kuruna geçiş yapmıştı. Benzer şekilde EA de para biriminde değişikliğe gitti. İşte yeni fiyatlar

İşte yeni EA Play fiyatları

Türkiye’de oyun piyasası için çanlar çalarken bir kötü haber de EA oyunlarından geldi. Şirket; EA App, oyunlar ve EA Play hizmetleri için dolar kullanımına başladı. Bununla birlikte oyun fiyatları çok büyük ölçüde zamlandı. Aynı zamanda, Steam’in aksine dolar fiyatlandırmasında Türkiye’ye özel bir uygulama bulunmuyor. Yani yurt dışında 50 dolardan satışa çıkan bir oyun, ülkemizde de aynı fiyattan sunulacak.

EA

EA Play abonelik hizmetlerinin yeni fiyatı belli oldu. Güncellemeden önce, EA Play üyeliği 39,99 TL’ye, sınırsız erişim sunan EA Play Pro üyeliği ise 149,99 TL’ye alınabiliyorken artık EA Play için 4,99 dolar (144 TL), EA Play Pro için ise 14,99 dolar (435 TL) ödemeniz gerekecek. Ayrıca, EA Play’in yıllık aboneliği 29,99 $ (870 TL) olarak güncellenirken EA Play Pro’nun yıllık erişimi ise 99,99 $ (2.900 TL) oldu.

EA Sports FC

EA App üzerindeki oyunlara baktığımızda ise ülkemizde oldukça popüler oyunlardan birisi olan EA Sports FC’nin fiyatı 69,99 dolar (2.033 TL) olarak güncellendi. Oyunun eski fiyatı 1.100 TL’ydi. Benzer şekilde Dead Space 59,99 dolar, It Takes Two 39,99 dolar üzerinden satışa çıktı. EA oyunları Xbox, Epic ve Playstation’da halen TL ile satılmaya devam ediliyor. Ancak diğer platformlara da benzer fiyat güncellemelerinin gelmesi işten bile değil.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir