Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Teknofest için Açıklama Yaptı!

Elon Musk Teknofest için Açıklama Yaptı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
101 0
elon-musk-teknofest

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, gelecek yıl yapılacak Teknofest‘e katılmayı çok istediğini belirtti. Musk’ın bu paylaşımı, Türkiye’nin teknoloji alanındaki yükselişinin bir göstergesi olarak yorumlandı.

“Teknofest’te yarışan tüm takımları tebrik ederiz! Daveti için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederim. Gelecek yıl bizzat katılmayı ve Türkiye’deki diğer yatırım fırsatlarını konuşmayı dört gözle bekliyorum”

Musk, paylaşımında, TEKNOFEST’ten görüntülerin yer aldığı bir video paylaştı. Videoda, festival kapsamında düzenlenen yarışmalara katılan gençlerin heyecanına ve başarılarına yer verildi. Musk, paylaşımında ayrıca, festival kapsamındaki yarışmalara katılan tüm takımları tebrik etti.

İlginizi çekebilir; Microsoft, Windows 11’e Ücretsiz Yükseltmeyi Sonlandırıyor

Musk, paylaşımında ayrıca, kendisini TEKNOFEST’e davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Musk, “Gelecek yıl TEKNOFEST’e bizzat katılmayı ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” ifadesini kullandı.

Musk’ın TEKNOFEST’e katılımı, Türkiye’nin teknoloji alanındaki potansiyelini gözler önüne serdi. Musk’ın katılımı, Türkiye’ye ilgi duyan diğer teknoloji şirketlerini de Türkiye’ye yatırım yapmaya teşvik etmesi bekleniyor. İzmir’de düzenlenen ve 27 Eylül’de başlayan festival, 1 Ekim’e kadar sürecek.

Fabrika çağrısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetmişti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yapmıştı.

Neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir