Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Elon Musk, Yeni Aldığı Windows Laptop için Microsoft’u Eleştirdi

Elon Musk, Yeni Aldığı Windows Laptop için Microsoft’u Eleştirdi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
87 0
elon-musk

Windows 11’i yüklemek için bir Microsoft hesabına sahip olma zorunluluğu Elon Musk tarafından iyi karşılanmadı. Tesla CEO’su Pazar günü (25) X/Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bu zorunluluk nedeniyle yeni dizüstü bilgisayarında işletim sistemini çalıştıramamaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Elon musk yaptığı açıklamada “Yeni bir dizüstü bilgisayar aldım ve bir Microsoft hesabı oluşturmadığım sürece kullanmama izin vermiyor, bu da yapay zekaya bilgisayarıma erişim izni vermek anlamına geliyor! Bu çok kafa karıştırıcı,” diye yakınan milyarder, Copilot aracından bahsetti. Ardından, yazılımın yeni neslinde bulunmayan önkoşulu atlamanın bir yolu olduğunu hatırlattı.

X sosyal ağının sahibi, “Eskiden oturum açmayı ya da Microsoft hesabı oluşturmayı atlamak için bir seçenek vardı” diye yazdı. “Bunu siz de görüyor musunuz?” diye soran girişimci, takipçilerine aynı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını sordu.

Microsoft’un 2021 yılında sistemi tanıtır tanıtmaz bilgisayarı ilk kez kurarken bir hesap ve internet bağlantısı gerektirmeye başladığını belitelim. Başlangıçta bu gereklilik yalnızca yazılımın Home sürümünü kapsıyordu, ancak daha sonra Pro sürümünü de kapsayacak şekilde genişletildi.

İlginizi çekebilir; TECNO, MWC 2024’te Yenilikçi Teknolojileriyle Geleceğe Uzanıyor

Elon Musk yeni dizüstü bilgisayarına Windows 11’i yüklerken sorun yaşarken, takipçileri milyardere Microsoft’un şartını nasıl aşacağı konusunda çeşitli önerilerde bulundu. Bazıları, çevrimiçi oturum açma ihtiyacını ortadan kaldıran yerel bir hesap oluşturarak sistemi yapılandırmanın hala mümkün olduğunu hatırlattı.

Diğerleri ise Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ile temasa geçerek gerekliliği sorgulamasını önerdi. SpaceX patronunu “çağ dışı” olarak nitelendiren ve Windows’un son sürümü yerine Linux kullanmayı öneren internet kullanıcıları da durumla ilgili şakalar yaptı.

Teknoloji devini eleştirdikten ve zorunluluğu aşmak için bazı seçeneklerin geçerliliğini tartıştıktan saatler sonra Musk nihayet yüklemeyi başardı ve sorunun dizüstü bilgisayarın bir Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanmasıyla ilgili olduğunu açıkladı. “Sonunda bunu aştım, teşekkür ederim” yorumunu yaptı.

Yüklemeyi başarmış olmasına rağmen, Elon Musk bugün (26) Satya Nadella’nın profiline giderek Windows’u yüklemek için bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyulmasından şikayet etti.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir