Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Facebook, Instagram ve Threads’e erişim sorunları yaşandı!

Facebook, Instagram ve Threads’e erişim sorunları yaşandı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
124 0
instagram

Meta’ya ait Facebook, Instagram ve Threads gibi dev platformlara an itibarıyla ciddi erişim sorunları yaşandı. İşte detaylar.

Instagram ve Facebook’ta bugün hem Android ve iOS uygulamalarının hem de web sürümünün kullanıcıları herhangi bir türde içerik yayınlayamadıklarından veya görüntüleyemediklerinden şikayet ediyorlar. En popüler iki sosyal ağın yanı sıra Threads de çökmüş durumda.

İlginizi çekebilir; Nothing Phone (2a) tanıtıldı! İşte özellikleri

DownDetector’a göre, her iki sosyal ağdaki aksaklıkla ilgili şikayetler başladı ve zirveye ulaştı.

Eski adı Twitter olan X’te kullanıcılar hesaplarının Facebook ile bağlantısının kesildiğini ve akıştaki ya da Hikayeler’deki gönderileri görüntüleyemediklerini bildiriyorlar. Üç Meta platformundaki başarısızlığa rağmen, aynı şirketin bir mesajlaşma programı olan WhatsApp, yazının yazıldığı saat itibariyle hala çalışıyor.

Elon Musk konuyla alakalı paylaşım yaptı!

Kullanıcıların Instagram ve Facebook ile ilgili sorunlar bildirmesinin ardından X’in sahibi Elon Musk Salı günü rakip Meta platformlarını hedef alan komik bir gönderi paylaştı.

Milyarder, “Eğer bu yazıyı okuyorsanız, bunun nedeni sunucularımızın çalışıyor olmasıdır.” dedi. Birkaç dakika sonra da üzerinde Instagram, Facebook ve Threads logoları bulunan penguenlerin X’in logosunu taşıyan bir penguene selam verdiği bir fotoğraf paylaştı.

Platformlara şuandan itibaren erişilebiliyor

Facebook kullanıcıları hesaplarına giriş yapamazken, Instagram kullananlar akışlarını yenileyemiyor. Downdetector’a göre, akşam saatlerinde 14.864 kullanıcı Instagram’da, 12.103 kişi ise Facebook’ta kesinti olduğunu bildirdi.

Bunun yanı sıra, kullanıcılar Threads ile ilgili sorunlarla da karşılaşıyor. The Verge’e göre, uygulama açıldığında “Üzgünüz, bir şeyler ters gitti. Tekrar deneyin.” ibaresi yer aldı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir