Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FAST Limiti 50 Bin Liraya Yükseltildi

FAST Limiti 50 Bin Liraya Yükseltildi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
37 0
merkez-bankasi-fast

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, 21 Aralık 2023 tarihinde yaptığı duyuruyla FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi )sistemindeki işlem limitini artırdığını açıkladı.

Buna göre, daha önce 40 bin TL olan FAST sistemi üzerinden tek seferde yapılabilecek en yüksek ödeme miktarı, 50 bin TL‘ye yükseltildi. Ayrıca FAST-TR Karekod ödemelerinde de limit 100 bin TL olarak belirlendi.

İlginizi çekebilir; Fritözler Gerçekten Kullanışlı mı? General Mobile GM Airfryer İnceleme

Merkez Bankası yetkilileri yaptıkları açıklamada, söz konusu değişiklikle FAST sisteminin daha çok kullanıma açıldığını, yüksek meblağlı işlemlerin de artık rahatlıkla yapılabileceğini ifade etti.

Merkez Bankası’nın (MB) internet sitesindeki “FAST ile göndereceğim ödemenin üst limiti olacak mı?” sorusuna verilen yanıtta, üst limitin bugün itibariyle 50 bin TL’ye yükseltildiği bilgisine yer verildi.

MB’nin konuyla ilgili soruya cevabında “FAST Sisteminde işlem başına uygulanacak bir üst limit bulunmaktadır. Sistem 8 Ocak 2021’de ödemelerin üst limiti 50 TL olarak işletime alınmış olup kademeli olarak artırılarak 21 Aralık 2023 tarihi itibariyle işlem başına ödemelerin üst limiti 50.000 TL’ye yükseltilmiştir. FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı iş yeri ödemelerinde ise tek seferde 100.000 TL’ye kadar işlem yapılabilmektedir”

Böylece FAST, Türkiye’de 7/24 para transferlerinde tercih edilen ilk sistem konumunu pekiştirecek gibi görünüyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
1
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir