Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FC 24 Aktif Oyuncu Sayısında Rekor Kırdı!

FC 24 Aktif Oyuncu Sayısında Rekor Kırdı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
122 0
fc-24

FC 24 piyasaya sürüldükten sonraki ilk dört hafta sonunda konsollar ve PC’de 14,5 milyon aktif okuyuncuya sahip oldu. Yayıncı EA, çeyrek rakamlarında oyunun başarısının kısmen gelirlerinin ve kârının geçen yıla kıyasla artmasının nedeni olduğunu belirttti.

EA’ya göre futbol oyunları bu çeyrekte beklentilerin üzerinde bir performans gösterdi. GamesIndustry.biz‘e göre seriden elde edilen gelir 2022’nin aynı çeyreğine kıyasla yüzde 41 arttı. Buna selefi FIFA 23’ten elde edilen yeni gelirler de dahil. Bu arada, ikinci oyunun dört hafta sonra kaç oyuncu saydığı belli değil. EA daha önce bu oyunun bir hafta içinde 10,3 milyon oyuncuya sahip olduğunu duyurmuştu, ancak aynı rakamlar FC 24 için mevcut değil.

İlginizi çekebilir; Microsoft Duyurdu: İki Uygulama için Destek Kesiliyor

FC-24

Gelir beklentisi geçen yıla kıyasla aynı kalırken, hisse başına kazanç 25 sent arttı. VentureBeat’in haberine göre, Wedbush analisti Michael Pachter, EA’nın FIFA lisansı için daha fazla ödeme yapmayarak, yeni franchise için marka bilinirliği oluşturmanın maliyetinden daha fazla tasarruf ettiği sonucuna varıyor.

Şirketin 30 Eylül’de sona eren çeyrekte net satışları, 2022’nin aynı dönemindeki 1,904 milyar dolardan 1,914 milyar dolara geriledi. Kâr 100 milyon dolar artarak 299 milyon dolardan 399 milyon dolara yükseldi. Büyümenin nedeni olarak, futbol franchise’ının yanı sıra, EA’nın beklentilerinin üzerinde performans gösteren Madden NFL serisinin başarısını gösterdi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir