Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basın Bülteni
  4. »
  5. GIGABYTE, WINDFORCE Soğutma Sistemli Yeni GeForce RTX 40 Serisi Grafik Kartını Tanıtıyor

GIGABYTE, WINDFORCE Soğutma Sistemli Yeni GeForce RTX 40 Serisi Grafik Kartını Tanıtıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
61 0
GIGABYTE

GIGABYTE, oyun ve içerik oluşturma için en yeni grafik kartlarını duyurmaktan heyecan duyuyor: WINDFORCE™ soğutma sistemi ile donatılmış GeForce RTX 40 Serisi. Bu yeni seri, NVIDIA’nın en son Ada Lovelace mimarisini ve devrim niteliğindeki DLSS 3 ve ışın izleme teknolojilerini sunarak, her zamankinden daha yüksek performans ve görsel gerçekçilik sunuyor.

Yenilikçi Soğutma Performansı

GIGABYTE’ın özel WINDFORCE™ soğutma sistemi, üstün soğutma ve sessiz çalışma sunarak, GeForce RTX 40 Serisi’nin en yüksek performans potansiyeline ulaşmasını sağlar. Bu sistem şunları içerir:

  • Eğimli Kanatçıklar: Eğimli kanatçıklar, hava akışını optimize ederek ve türbülansı azaltarak soğutma verimliliğini artırır.
  • Alternatif Dönüş Fanlar: Komşu fanların hava akışının birbirini engellemesini önleyerek daha iyi soğutma sağlar.
  • Doğrudan Temaslı Isı Boruları: GPU’dan ısıyı hızla dağıtarak optimum soğutma sağlar.
  • 3D Aktif Fanlar: Farklı açılarda eğimli kanatçıklar ile özelleştirilmiş hava akışı sağlayarak soğutma etkinliğini artırır.
  • Ekran Soğutma: Ekran kartının arkasını da soğutarak genel termal verimliliği artırır.

İlginizi çekebilir; NVIDIA, RTX ile favori oyunlara yeni bir  soluk getiriyor

GIGABYTE

DLSS 3 ile Muhteşem Performans Artışı

NVIDIA’nın DLSS 3 (Deep Learning Super Sampling) teknolojisi, yapay zekayı kullanarak oyunlarda görüntü kalitesinden ödün vermeden kare hızlarını önemli ölçüde artırır. DLSS 3, önceki nesillere kıyasla 4 kat’a kadar performans artışı sağlayarak, en zorlu oyunları bile sorunsuz bir şekilde oynamanıza imkân verir.

Işın İzleme ile Gerçekçi Görseller

Işın izleme, ışığın sanal ortamlarda nasıl hareket ettiğini simüle ederek, daha önce hiç görülmemiş bir seviyede gerçekçilik ve sürükleyicilik sunan bir teknolojidir. GeForce RTX 40 Serisi, üçüncü nesil RT Çekirdekleri ile önceki nesillere kıyasla 2 kat’a kadar ışın izleme performansı sunarak, ışık ve gölge oyunlarının daha da etkileyici olmasını sağlar.

GeForce RTX 40 Serisi ile Güçlendirilmiş Oyun ve İçerik Oluşturma

GIGABYTE’ın GeForce RTX 40 Serisi grafik kartları, oyuncular ve içerik oluşturucular için en iyi platformu sunuyor. Ayrıca, en yeni oyunları en yüksek ayarlarda oynamanıza, yüksek çözünürlüklü videolar düzenlemenize ve 3D animasyonlar oluşturmanıza imkân veriyor.

GeForce RTX™ 4060 Ti WINDFORCE OC hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.gigabyte.com/tr/Graphics-Card/GV-N406TWF2OC-16GD#kf adresini ziyaret edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir