Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gmail E-postalar İçin Önemli Bir Özelliği Duyurdu

Gmail E-postalar İçin Önemli Bir Özelliği Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
Android

Gmail nihayet gelen kutunuzu temizlemeyi kolaylaştıracak. Google hizmetinde artık haber bültenleri, promosyonlar ve diğer otomatik postalardan çıkmak için bir kısayol sunacak. İşte detaylar.

Gmail’in web versiyonunda “Aboneliği İptal Et” düğmesi gönderenin adı ve adresinin yanında görüntüleniyor. Bu butona tıklandığında, kullanıcının kararı onaylaması gerekiyor, böylece yanlışlıkla tıklamalar önleniyor.

gmail

İlginizi çekebilir; Google Play Store Yeni Bir Özelliğe Kavuşuyor!

Bu yeniliği ilk keşfeden 9to5Google‘ın haberine göre, kısayol gelen kutusundaki mesajların üzerine gelindiğinde de görünüyor. Bu özellik “Arşivle” ve “Sil” seçenekleri arasında yer alıyor.

Şimdilik, “Aboneliği İptal Et” düğmesinin kısayolu yalnızca Gmail’in web sürümünde görünüyor. Bu yeniliğin gelecekte Android ve iOS uygulamalarında da kullanılması bekleniyor.

Görünüşe göre, yeni özellik kademeli olarak kullanıma sunulacak.

Gmail’de artık gereksiz e-postalar yok

Bu, Google’ın gelen kutularının dolup taşması sorununu çözmeyi amaçlayan ikinci yeni özelliği. Bu yılın Aralık ayında da şirket, halen geliştirilme aşamasında olan çok daha etkili bir spam tespit mekanizması olan RETVec’i sunmuştu.

Buna ek olarak, 2024 itibariyle Gmail’in toplu göndericiler için yeni kuralları yürürlüğe giriyor. Platformun yeni politikaları bu adreslerin doğrulanmasını gerektiriyor ve abonelikten çıkma sürecini basitleştiriyor.

Google ‘etkin olmayan’ Gmail ve Youtube hesaplarını silmeye başlıyor

Google’ın mayıs ayında duyurduğu “aktif olmayan hesap” politikası kapsamında, en az iki yıldır kullanılmayan hesaplar 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren silinecek. 

Aktif olmadığı tespit edilen hesap ve içerikler cuma günü itibariyle aşamalı olarak ortadan kaldırılacak. 

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir