Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gmail HTML Arayüzünü Kaldıracağını Duyurdu

Gmail HTML Arayüzünü Kaldıracağını Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
62 0
gmail

Gmail basitleştirilmiş HTML arayüzünü sunan sürümünü sona erdiriyor. Google, uygulamanın bu eski sürümünün 1 Ocak 2024 tarihinde aşamalı olarak kaldırılacağını doğruladı.

Material You temelli yeni arayüz Şubat 2023’ten bu yana Gmail’e uygulanıyor olsa da, bazı kullanıcılar Google’ın bu yeni duyurusundan memnun etmeyecek gibi duruyor.

Gmail’in basitleştirilmiş HTML ekranı emekliye ayrılıyor

gmail-html

Yapılan açıklamada, e-posta hizmetindeki basitleştirilmiş HTLM arayüzünün yakında kaldırılacağını doğruladı. Bilmeyenler için belirtmek gerekirse Gmail, uygulamayı en son özellikleriyle uyumlu olmayan tarayıcılarda ya da sınırlı belleğe sahip eski cihazlarda başlatmayı mümkün kılan basitleştirilmiş bir modu sunuyor.

1 Ocak 2024 tarihinde sona eriyor

26 Eylül 2023 Salı günü Google, blogunda Gmail’de basitleştirilmiş gösteriminin sona erdiğini doğruladı. “Gmail’i tarayıcınızda Ocak 2024’e kadar basitleştirilmiş HTML modunda görüntüleyebilirsiniz. Bu tarihten sonra Gmail otomatik olarak standart ekrana geçecektir” denildi.

İlginizi çekebilir; Gmail Android Sürümü Toplu Seçim Özelliğine Kavuşuyor

Hatırlatmak gerekirse, konuşma yapay zekası Bard’ın gelişinden sonra Google, yapay zekayı en popüler hizmetlerine entegre etmeye başladı. Bu elbette Gmail için de geçerli. Çok yakında, yapay zeka sizin için tüm e-postaları yazabilecek. Sırası gelmeden yanıt vermediğinizden emin olmak için, yapay zeka biraz bağlam için önceki yazışmalarınıza başvuracak. Kullanıcılar ayrıca yapay zeka tarafından benimsenen tonu veya stilini de değiştirebilecekler.

Gmail Go: Düşük performanslı cihazlar için ideal

İnternet bağlantısı yavaş veya depolama alanı sınırlı olan kullanıcılar, Gmail Go uygulamasından yararlanabilecek. Gmail Go, 1 GB altında bir RAM kapasitesine sahip düşük performanslı cihazlarda oldukça kullanışlı

Gmail Go, normal Gmail uygulamasının tüm temel özelliklerini sunuyor. Gelen kutusu, gönderilenler, e-posta gönderme ve okuma, dosya ekleme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Go, yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebiliyor. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Google’ın bu kararı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından lütfen bizimle paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir