Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Bard’ın İsmini Gemini Olarak Değiştirdi!

Google Bard’ın İsmini Gemini Olarak Değiştirdi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
158 0
Gemini

Google, Bard sohbet botu da dahil yapay zekâ ürünlerinin ismini değiştirdiğini duyurdu. Bu değişiklik ile beraber Google yapay zekası (AI) için “yeni bir sayfa” açıyor

Ek olarak Google, şirketin dil modelinin (LLM) en iyi sürümü olan Gemini Ultra 1.0’ın artık halka açık olduğunu da duyurdu.

gemini-bard

Artık Gemini olarak adlandırılan Google’ın sohbet robotu, 40’tan fazla dil desteği de dahil olmak üzere aynı yeteneklere sahip olmaya devam edecek. Asistan artık Play Store’dan indirilebilecek.

Önceki sürümde olduğu gibi, yapay zeka mesaj yazmaya, seyahat güzergahlarını tanımlamaya ve doğal dil istemlerinden görüntüler oluşturmaya yardımcı olacak.

Ayrıca uygulama ile kullanıcılar Gemini’yi cep telefonlarının varsayılan sanal asistanı olarak ayarlayabiliyor. Bu durumda, geleneksel Google Asistan’ın yerini alıyor ve “Ok, Google” çağrısına ya da “Home” tuşuna uzun basılmasına yanıt veriyor.

Şimdilik iOS için Gemini uygulaması bulunmuyor. Ancak iPhone kullanıcıları Google uygulaması üzerinden web aramalarında yardım gibi bazı yapay zeka özelliklerine erişebiliyor.

Bugün ayrıca Google’ın yapay zekasının ücretli versiyonu olan Gemini Advanced’in de lansmanı yapıldı. Abonelik, en pahalı Google One planı (Google One AI Premium) ile entegre edilirken, Gemini Ultra’nın yeteneklerine erişimi garanti ediyor.

İlginizi çekebilir; Disney, Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı

Gelişmiş model, konuşmaları daha uzun süre devam ettirmeyi, daha hızlı etkileşim kurmayı ve programlama veya mantıksal akıl yürütme açısından daha karmaşık istemlerle başa çıkmayı vaat ediyor.

Gelişmiş yapay zeka işlevlerine ek olarak paket, Google Drive’da 2 TB depolama alanı ve Google One aboneliğinin diğer avantajlarını da beraberinde getirecek.

Gemini, çeşitli bölgelerde 20 dolar kullanıma sunulmuş durumda. Android için chatbot uygulamasını Play Store’dan indirebilir veya resmi web sitesinden web üzerinden erişebilirsiniz.

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir