Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Chrome için yeni yapay zeka özellikleri geliyor

Google Chrome için yeni yapay zeka özellikleri geliyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
48 0
google chrome

Google, Chrome için yapay zekaya dayalı bir dizi yeni özellik ekliyor. Chrome’un yeni 121 sürümünün bir parçası olan bu özellikler, önümüzdeki günlerde ilk olarak ABD’de yayınlanacak, ardından test aşamasındaki sürüm diğer ülkelerde de yayınlanacak.

Chrome’a AI özellikleri ekleniyor

Bu yeniliklerden biri, tarayıcıdaki sekmeleri düzenleme özelliği. Sekmeler, aynı anda birkaç işlem üzerinde çalışmanın iyi bir yoludur. Ancak aynı anda çok sayıda açık sekme varsa eğer temalara göre düzenlemediğiniz sürece bu durum çalışmanızı zorlaştırabilir. Bu yeni Google Chrome işlevi, tarayıcıda açtığınız sekmelerin otomatik organizasyonu ve temalar ile sekmeleri ayırt etmenizi sağlayacak.

chrome

Yeni sürümle birlikte, üretken yapay zeka ile üretilen duvar kağıtları kullanılabilecek. Bu özellik, kullanıcı tarafından seçilen bir konu, ruh hali, görüntü veya renkten özel temalar oluşturmanıza olanak tanıyor. Bu işlev, Google Chrome Özelleştir yan panelinde bulunacak. Ardından temayı değiştir seçeneğini ve AI ile oluştur seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Google, kullanıcıların çevrimiçi yazımına yardımcı olmak için üretken yapay zekadan yararlanan üçüncü bir yeni özelliğin de olduğunu söylüyor. Bu özelliği kullanmak için, ziyaret edilen bir web sitesinin herhangi bir alanına sağ tıklayarak Yazmama yardım et seçeneğini seçmek yeterlidir. Bu bağlamda, kullanıcı birkaç kelime yazar ve yapay zeka oradan bir metin oluşturmaya yardımcı olur.

google

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir