Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil Cihazlar
  4. »
  5. Google Drive Tablet ve Katlanabilir Telefonlar için Yeni Yüze Kavuştu

Google Drive Tablet ve Katlanabilir Telefonlar için Yeni Yüze Kavuştu

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
27 0
google drive

Google, Android tablet ve katlanabilir telefon kullanıcılarının Google Workspace deneyimini büyük ölçüde iyileştiren daha büyük ekranlı cihazlar için yeni Google Drive güncellemesini yayınladı. Yeni kullanıcı arayüzü web sürümüne benzer özellikler sunuyor.

Google Drive güncellemesi neler sunuyor?

Google Drive’ın yeni güncellemesi, klasör gezinme özelliğiyle öne çıkıyor. Artık kullanıcılar, Google Drive üzerinde karmaşık klasör yapıları arasında kolaylıkla gezinebilecek. Aynı zamanda güncelleme, son değişiklik tarihi ve her dosyanın kapladığı depolama alanı gibi ayrıntılı dosya bilgilerini aktaracak.

google

Görünüm tarafındaki yenilikler de önem arz ediyor. Google’ın Material Design 3 tasarımına geçiş yapılmasıyla birlikte Izgara görünümü; her klasörü ve dosyayı, dosya adı önizlemenin üstünde olacak şekilde gösteriyor. Gezinme ve uygulama çubuğu da birleştirilerek dosya görünümü için daha yumuşak köşeli bir yapıdaki ayrı bir bölüm eklendi.

Yeni güncelleme, Google Workspace müşterileri ve kişisel Google Hesapları tarafından 27 Kasım‘dan itibaren kullanılabilir olacak. Google, katlanabilir telefon ve tabletlerdeki deneyimi geliştirerek, hem kişisel hem de profesyonel ortamlarda değişen dijital etkileşim ortamına uyum sağlıyor. Ayrıca büyük ekranlı mobil cihazlar için Google Drive’ın yenilikleri devam edecek. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir