Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google mesajlar uygulamasına devrim gibi bir yenilik getirdi

Google mesajlar uygulamasına devrim gibi bir yenilik getirdi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
23 0
google-mesajlar

Google, kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunmaya devam ediyor. Teknoloji devi bu kez Mesajlar, Meet, Google Home, hotspot, Gboard, Wear OS ve daha fazlasıyla ilgili yedi yeni güncellemelerini duyurdu.

Dikkat çekenler arasında, Google Mesajlar ‘da kullanıcıların gönderilen mesajları düzenlemelerine olanak tanıyan yeni seçenek de yer alıyor. Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) mesajlarıyla çalışan özellik, Android akıllı telefon kullanıcılarının mesajları gönderildikten 15 dakika sonrasına kadar düzenlemelerine olanak tanıyacak.

Google Mesajlar uygulamasına devrim gibi yenilik!

Bir mesajı düzenlemek için kullanıcıların gönderilen mesaja dokunup basılı tutmaları ve ardından ekranın üst kısmında beliren düzenle düğmesini seçmeleri gerekiyor. Bu, kullanıcıların mesaj metnini düzenleyebilecekleri metin alanını açacaktır. Ardından, düzenlemeyi tamamladıktan sonra gönder düğmesine dokunun. Güncelleme, Android 8 veya sonraki sürümleri çalıştıran tüm telefonlar için 30 Mayıs’ta yayınlanmaya başlayacak.

google-mesajlar

Diğer önemli özellikler arasında hotspot paylaşımı, Google Meet’te yayın seçeneği ve Emoji Mutfağı’nda yeni çıkartma kombinasyonları yer alıyor.

Google ayrıca Android’e, kullanıcıların tek bir dokunuşla bir Android tableti veya Chromebook’u telefonlarının akıllı telefonunun Wi-Fi erişim noktasına bağlamasına olanak tanıyan bir “Anında Erişim Noktası” özelliği ekledi. Güncelleme, kullanıcıların bağlantı kurmak için bir şifre girmelerini gerektirmeyecek. Ayrıca güncelleme, kullanıcıların Google Meet aramaları sırasında Cast simgesine dokunarak bağlı telefonlar, web tarayıcıları veya tabletler arasında geçiş yapmasına olanak tanıyor. Bu özelliğin önümüzdeki aylarda Android telefonlarda, katlanabilir cihazlarda ve Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran tabletlerde yayınlanması planlanıyor.

İlginizi çekebilir; Google Mesajlar, Fotoğrafların Kalitesini Artırıyor

Android akıllı telefonların aldığı bir diğer güncelleme ise yeni bir ana ekran widget’ı. Bu özellik, kullanıcının en çok kullandığı akıllı ev cihazını tek bir yerden kontrol etmesine olanak tanıyacak. Benzer şekilde, WearOS destekli akıllı saatler de bu işlevi Google Home Sık Kullanılanlar kutucuğu aracılığıyla çalıştırabilir. Ayrıca, Almanya ve ABD’de Google Wallet için yeni bir PayPal seçeneği eklenerek kullanıcıların akıllı saatlerinden ödeme yapabilmeleri sağlanıyor.

Teknoloji devi, kullanıcıların Google Meets’teki aramalara katılırken cihaz değiştirmelerine olanak tanıyacak bir özelliği de yakında kullanıma sunacak. Kullanıcıların bu özelliği etkinleştirmek için menüden “çağrı yayınlama” özelliğini ve ayrıca Ayarlar’dan cihazlar arası hizmetleri etkinleştirmeleri gerekecek. Bu özellik etkinleştirildikten sonra kullanıcılar yayın simgesine tıklayarak Google Meet görüşmesi sırasında başka bir cihaza geçebilecekler.

Buna ek olarak Google, 10 Haziran’da kullanıcıların daha fazla emojiyi birleştirerek yeni paylaşılabilir çıkartmalar oluşturmasına ve Gboard üzerinden paylaşmasına olanak tanıyan yeni Emoji Kitchen çıkartma kombinasyonlarını tanıtacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir