Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Google Mesajlar Web Sürümü Yeni Görünüme Kavuşuyor!

Google Mesajlar Web Sürümü Yeni Görünüme Kavuşuyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
165 0
google-mesajlar

Google Mesajlar Web sürümü yeni bir görünüme ve animasyonlu emojilere kavuşuyor. Google, şirket logosundan başlayarak Mesajlar’ın grafik görünümünü değiştirmeye başladı. Ünlü dört renkli G daha önce uygulamanın ekranında görünmezken, artık sol üst köşede görülebiliyor. Hemen sağında, daha önce görünmeyen ‘Mesajlar’ kelimesi beliriyor. Menünün kendisi de sağa taşınmış durumda.

Artık hesabınızı ve mesajlarınızı (‘Arşivlendi’ ve ‘Spam ve engellenen konuşmalar’) yönetmek için çeşitli seçenekleri getirmek üzere üç dikey noktanıza dokunmanız gerekiyor. Mobil uygulamanın düzenli kullanıcıları, web’de Android’de olduğundan daha az seçenek olduğunu fark edeceklerdir.

google-mesajlar

Web sürümü yenilendi

Google Mesajlar ayrıca uygulamanın web sürümüne bir başka estetik incelik daha getiriyor: animasyonlu emojiler. Tüm ifadeler artık Android ve Masaüstü sürümlerinde birkaç saniyeliğine şu ya da bu şekilde canlandırılıyor. Apple hala bu iki ekosistem arasındaki iletişimi kolaylaştıracak RCS teknolojisini benimsemeyi reddettiği için iPhone sahipleriyle yapılan konuşmalar ne yazık ki statik kalacak.

İlginizi çekebilir; Samsung Telefonlar Artık Daha Fazla Android Güncellemesi Alacak

WhatsApp’ın PC ya da Mac versiyonu gibi, Google Mesajlar’ın masaüstü versiyonu da PC’nizde çalışırken ve akıllı telefonunuz olmasa bile mesajlarınızı kolayca yanıtlayabileceksiniz. Bu sürümü kullanmak için yapmanız gerekenler:

 • Akıllı telefonunuzda Google Mesajlar’ı açın
 • Sağ üst köşedeki hesap simgesine dokunun
 • “Bir cihaz ilişkilendir” seçeneğini seçin
 • “QR kod okuyucu” düğmesine dokunun
 • Bilgisayarınızda messages.google.com/web adresine gidin
 • Site tarafından görüntülenen QR kodunu tarayın

Ve işte bu kadar, en ufak bir bildirimde telefonunuzu çıkarmak zorunda kalmadan Google Mesajlar uygulamasından tam olarak yararlanabileceksiniz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir