Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Pixel 8 Özellikleri Sızdırıldı! 7 Yıl Güncelleme Alacak

Google Pixel 8 Özellikleri Sızdırıldı! 7 Yıl Güncelleme Alacak

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
60 0
Google-Pixel-8

Lansman öncesi Google Pixel 8’in özellikleri sızdırıldı. Tam teknik özellik sayfalarına dayanan yeni bir söylentiye göre Google, Pixel 8 telefonlarına yedi yıllık yükseltme ve güncelleme süresi verecek. Bu süre mevcut Pixel 7 telefonlardan iki yıl, Pixel 6 modellerinden ise dört yıl daha fazla. İşte detaylar.

91Mobiles‘ten yer alan habere göre, yedi yıllık güvenlik güncellemeleri ve işletim sistemi yükseltmeleri ile telefonlar 2030 yılına kadar destek alacak. Ayrıca Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun teknik özelliklerini gösteren bilgilerde yer aldı. Eğer bu sızıntılar gerçek olursa, Google destek konusunda pazarın en üst sıralarına geri dönmüş olacak.

Google-Pixel-8

İki yıl önceki Pixel 6’ya kadar Google üç yıllık işletim sistemi yükseltmeleri ve üç yıllık güvenlik güncellemeleri sözü vermişti. Geçen yıl Pixel 7 ile bu durum üç işletim sistemi yükseltmesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi olarak değişti. Samsung birkaç yıldır telefonlar için dört işletim sistemi yükseltmesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi vaat ediyor. Bu alanda pazar lideri, Fairphone 5 için beş işletim sistemi yükseltmesi ve sekiz ila 10 yıllık güvenlik güncellemeleri vaat eden Hollandalı Fairphone şirketi yer alıyordu.

İlginizi çekebilir; Gmail Android Sürümü Toplu Seçim Özelliğine Kavuşuyor

Google önümüzdeki Çarşamba günü Pixel 8 telefonlarını duyuracak. Telefonlarla ilgili söylentiler aylardır devam ediyor. Google esas olarak kendi Tensor G3 dokümanı ve bunun sağlayacağı yapay zeka özellikleriyle onları rakiplerinden farklılaştırmak istiyor. Bunlar arasında videolardaki arka plan gürültüsünü filtreleme ve bir grup fotoğrafındaki bir kişi başka bir çekimde daha güzel görünüyorsa fotoğraflardaki bireysel yüzleri değiştirme yeteneği yer alıyor. Neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir