Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Play Store Yeni Bir Özelliğe Kavuşuyor!

Google Play Store Yeni Bir Özelliğe Kavuşuyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
45 0
google-play-store-1

Google, Android ekosistemindeki cihazların dijital mağazası olan Play Store için yeni bir işlev geliştiriyor. Kullanıcılar yakında uygulamaları uzaktan, yani cihazın ellerinde olmasına gerek kalmadan kaldırabilecekler. İşte detaylar.

Yenilik, SpDroid blogu tarafından Aralık 2023’te piyasaya sürülen Google Play Store’un 38.8 sürümünde bulundu. Bununla birlikte, özellik henüz varsayılan olarak etkinleştirilmedi ve çalışması için bazı dahili değişikliklere ihtiyaç duyuyor, bu da hala geliştirilmekte olduğu anlamına geliyor.

Yayına göre Google’ın fikri, her birini açıp kullanmak zorunda kalmadan diğer cihazları “temizlemenize” yardımcı olacak.

Android’de uygulamaları uzaktan kaldırma

Aynı hesap altında bağlı diğer cep telefonlarındaki uygulamaları uzaktan kaldırma özelliği cihaz ayarlarındadır. Daha spesifik olarak, “Uygulamaları ve cihazları yönet” sekmesindeki “Yönet” öğesindedir.

Burada, örneğin en fazla dahili belleği kaplayanları kaldırmak istemeniz durumunda, diğer telefonlarda yüklü uygulamaları boyuta göre filtreleyebilirsiniz.

google-play-store

İlginizi çekebilir; MSI ve Asrock Anakartlara 256 GB DDR5 RAM Desteği Geldi

Uygulamaları Android ekosistemine uzaktan kolaylıkla yüklemek mümkündür. Örneğin, aynı Google hesabıyla daha fazla cep telefonu, akıllı saat veya tablette oturum açtıysanız, Google Play Store’a başka bir akıllı telefondan veya hatta bilgisayarınızdan erişebilir ve yüklemeyi bu cihazlara “gönderebilirsiniz”.

Tersi bir işlem, yani aynı hesap üzerinden size bağlı olan başka bir cihazdan bir uygulamanın kaldırılmasını talep etmek şu ana kadar mümkün değildir.

The SpDroid’e göre bu yenilik Android, WearOS, Android TV, Android Auto ve bilgisayar platformlarına sahip cihazların kontrolü için geçerli olacak. Google şu ana kadar konuyla ilgili resmi bir yorumda bulunmadı ve Google Play Store üzerinden uzaktan kaldırmanın platformda resmi bir özellik haline geleceğine dair bir tahmin yok.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir