Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Play Store yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Google Play Store yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
34 0
google-play-store-1

Google, Play Store ‘daki uygulamalar için yeni bir kural getirdi. Buna göre, kullanıcı hesabı oluşturmaya izin veren uygulamaların, kullanıcıların bu hesaplarını kolayca silebilmelerine olanak tanıması gerekiyor. Uygulama geliştiricileri, bu yeni kurala 31 Mayıs 2024 tarihine kadar uyum sağlayacak. İşte detaylar.

Kullanıcılar bundan böyle, Android uygulama sayfasında yer alan özel bir bağlantıya tıklayarak hesaplarını silebilecek. Böylece uygulamayı yeniden yüklemeden veri silme işlemi gerçekleştirilebilecek. Bu kural, her türlü amaçla hesap oluşturmaya izin veren uygulamalarda geçerli olacak.

play store

Google, geliştiricilerin yeni mağaza kuralına uymaması durumunda ne gibi yaptırımlar uygulayacağını henüz açıklamadı. Ancak en kötü ihtimalle, uyum sağlamayan uygulamaların Play Store’dan geçici olarak kaldırılabileceği belirtiliyor.

İlginizi çekebilir; Microsoft Phone Link uygulaması fotoğraflardan metin çekebilecek!

Meşru nedenlere bağlı olarak bazı verilerin saklanması gereken uygulamalar için istisnalar bulunuyor. Bu tür uygulamaların, ilgili veri koruma yasalarına uygun şekilde veri saklama işlemlerini sürdürmeleri bekleniyor.

Yeni kural, kullanıcılara hesap silme kolaylığı sağlamanın yanı sıra, gereksiz uygulama yükleme ve kaldırma işlemlerini de azaltmayı hedefliyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir