Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkardı

Google Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkardı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
123 0
google

Google yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor. Haber ilk olarak bir şirket sözcüsü tarafından Business Insider‘a doğruladı. Teknoloji devine göre bu işten çıkarmalar, reklam satışı yapan ekipte dünya çapında “birkaç yüz” çalışanı kapsıyor. Arama devi geçen hafta da yüzlerce çalışanını işten çıkarmıştı.

Google’daki yeni işten çıkarma haberleri ilk olarak, elinde kıdemli başkan yardımcısı Philipp Schindler’in bir notu bulunan Business Insider tarafından ortaya çıkarıldı. Bu yazıda Schindler, işten çıkarmaların ağırlıklı olarak büyük şirketlere reklam satışı yapan Büyük Müşteri Satışları ya da diğer adıyla LCS bölümünden olacağını ima etti. Google Müşteri Çözümü ekibi, diğer adıyla GCS, reklam satışlarında çekirdek ekip haline gelecek. Bu departman daha küçük müşterilere reklam satıyor.

İlginizi çekebilir; Google Haritalar Bluetooth Navigasyon Formatına Kavuşuyor

Google haberi Business Insider’a doğruladı. Google sözcüsü Chris Pappas teknoloji sitesine yaptığı açıklamada, “Her yıl, ekibimizi Reklam müşterilerimize en iyi hizmeti verebilecek şekilde yapılandırmak için titiz bir süreçten geçiyoruz” dedi. “Müşterilerimizi, hizmet ihtiyaçlarını karşılayacak doğru uzman ekipler ve satış kanallarıyla eşleştiriyoruz. Bunun bir parçası olarak, küresel çapta birkaç yüz pozisyon eleniyor ve etkilenen çalışanlar açık pozisyonlara ya da Google’da başka bir yere başvurabilirler.”

Geçen hafta Google da büyük bir işten çıkarma turu gerçekleştirdi. Şirket o zaman haber medyasına birkaç yüz kişiyi işten çıkaracağını söylemişti. O zaman, çoğunlukla Google’ın AR donanım ekibinden, Google Asistan ekibinden ve Fitbit’ten çalışanları içeriyordu.

Geçtiğimiz yıl birçok büyük teknoloji şirketi işten çıkarmalar gerçekleştirdi. Diğerlerinin yanı sıra Amazon, Microsoft ve Meta, daha önce binlerce işten çıkarmayı içeren birkaç büyük işten çıkarma turu düzenledi. 2023 yılının başlarında Google’ın ana şirketi Alphabet de bir dizi işten çıkarma gerçekleştirdi. O dönemde 12,000 kişi işten çıkarılmıştı.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir